Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Єгипетське космічне агентство оголосило про успішний запуск супутника MisrSat-2 з Китаю

Відомий як перша модель міні-супутника такого роду в Африці, MisrSat-2 може похвалитися тим, що 35% його компонентів було виготовлено на місці.

Як свідчення поглиблення співпраці між Китаєм і Єгиптом, єгипетський супутник ДЗЗ MisrSat-2 був успішно запущений у космос 4 грудня з космодрому Цзюцюань на північному заході Китаю на борту ракети-носія Long March-2. Успішний запуск було підтверджено в заявах, опублікованих окремо Єгипетським космічним агентством (EgSA) і Національним космічним управлінням Китаю (CNSA).

EgSA заявило, що запуск MisrSat-2 означає плідне партнерство між Єгиптом і Китаєм у різних сферах, зокрема в технологіях і космосі. Ця подія знаменує собою ключовий крок у зусиллях Єгипту з локалізації виробництва у передових галузях промисловості, зокрема в супутниковому секторі. Ця співпраця демонструє успішний результат угоди на суму $ 72 млн, підписаної в 2019 році між Єгиптом і Китаєм для реалізації проєкту супутника MisrSat-2. Спочатку супутник планувалося запустити у вересні 2022 року, потім через пандемію Covid-19 запуск було перенесено на грудень 2022 року, проте процес складання та тестування супутника було завершено у червні 2023 року.

У рамках угоди китайські та єгипетські вчені та інженери співпрацювали у складанні та тестуванні супутника в випробувальному центрі EgSA у Каїрі, який також фінансувався Китаєм. Ця знакова ініціатива позиціонує Єгипет як першу африканську країну, яка має можливості для складання та тестування супутників.

Створення та запуск супутника ДЗЗ MisrSat-2 з 2-метровою панхроматичною та 8-метровою мультиспектральною роздільною здатністю узгоджується з цілями сталого розвитку Єгипту щодо використання космічних технологій для підтримки таких важливих секторів, як сільське господарство, розвідка мінеральних ресурсів, виявлення джерел поверхневих вод і вивчення впливу зміни клімату на навколишнє середовище. Успішний запуск підкреслює силу стратегічного альянсу між Китаєм і Єгиптом, прокладаючи шлях для подальшого прогресу в дослідженні космосу та технології.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України