Японський стартап Interstellar Technologies готується до статичних вогневих випробувань наприкінці цього року, які можуть прокласти шлях до орбітального запуску його ракети Zero у 2025 році.
Ракета-носій Zero, яка призначена для виведення на низьку навколоземну орбіту корисного навантаження вагою майже 1000 кг, допоможе задовольнити попит на можливості запуску малих супутників «не тільки в Японії, але й у всьому світі», – сказав Кейдзі Ацута, генеральний менеджер з розвитку бізнесу Interstellar. «Ми думаємо, що ця ракета змінить ринок».
Компанія Interstellar розробила і запустила суборбітальні ракети перед тим, як розпочати роботи над орбітальною ракетою. Суборбітальна ракета Momo, розроблена компанією, тричі досягала космосу.
Починаючи з 2020 року, інженери Interstellar спочатку проєктували орбітальну ракету, яка мала б виводити на низьку навколоземну орбіту 100 кг корисного навантаження. Проте, оглянувши ринок і виявивши низький попит на ракети-носії такої вантажопідйомності, компанія Interstellar почала планувати більшу ракету.
25-метрова РН Zero з діаметром 1,7 м за розмірами схожа на Electron компанії Rocket Lab. Zero буде запускатися з японського космодрому Хоккайдо. «За допомогою цього стартового майданчика ми можемо запускати на східну або південну сторону», – сказав Кейдзі Ацута.
Interstellar планує зосередитися спочатку на задоволенні попиту на запуск малих супутників з боку космічних агентств та університетів Азії, Австралії та Нової Зеландії.
Крім суборбітальних ракет Momo і Zero, Interstellar планує розробити Deca, велику ракету-носій, яка, як очікується, почне літати в 2030-х роках.
У липні Interstellar оголосила про плани заправляти Zero рідким біометаном, паливом, виробленим з гною худоби.