Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Японська ракета Н3 очікує сертифікації двигуна для першого польоту

Ракета Н3 розроблена спільно Японським агентством аерокосмічних досліджень (JAXA) та компанією Mitsubishi Heavy Industries (MHI). Ракета має змінити лінійку ракет H-II, які протягом двох десятиліть забезпечували запуск супутників та доставки вантажів на Міжнародну космічну станцію.

Програма H3 була розпочата у 2014 році з метою заміни застарілої ракети H-II, щоб знизити вартість запуску. H3 – це двоступенева одноразова система запуску. Ракета H3 має висоту 63 м і діаметр 5,2 м, що робить її найбільшою ракетою, яку коли-небудь будувала Японія.

Вартість запуску H3 становитиме $ 45 млн (близько 5 млрд японських ієн), що становить приблизно половину вартості запуску H-IIA.

У березні 2021 року на стартовому комплексі Йосінобу (LC-Y) був проведений генеральний тест ракети Н3 із завантаженням палива (“wet dress rehearsal”, WDR).

З тих пір H3 чекає на майбутні випробування та остаточну сертифікацію двигуна LE-9. Планується, що ракета стартує в першому кварталі 2022 року та виведе на орбіту супутник ДЗЗ Advanced Land Observation Satellite 3 (ALOS-3).

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України