7 грудня космічна індустрія Японії відкрила новий розділ у своїй історії, провівши випробування прототипу ракетного двигуна, який працює на паливі, отриманому з коров’ячого гною.
Під час експерименту двигун випромінював синьо-жовтогаряче полум’я довжиною 10-15 м протягом 10 секунд. Ці випробування проходили у сільському північному місті Тайки.
Виконавчий директор компанії Interstellar Technologies Такахіро Інагава повідомив, що необхідний рідкий “біометан” був повністю виготовлений із газу, отриманого з коров’ячого гною, зібраного на двох місцевих молочних фермах.
Компанія Interstellar, прагнучи використати це паливо для виведення супутників у космос, уклала партнерство з фірмою Air Water, що спеціалізується на виробництві промислових газів.
Співпрацюючи з місцевими фермерами, які мають відповідне обладнання, компанія переробляє коров’ячий гній на біогаз, який потім перетворюють на ракетне паливо.
Біогаз, отриманий з коров’ячого гною, вже використовується як паливо в різних частинах світу, включаючи використання його для автобусів в індійському місті Індор, замінюючи традиційні джерела енергії, що більше забруднюють навколишнє середовище.
Біометан від Air Water вже активно застосовується на місцевих молочних заводах та інших виробничих підприємствах, забезпечуючи опалення будинків та запуск вантажних автомобілів та суден у рамках пілотних програм.