Комітет з національної космічної політики при кабінеті міністрів Японії оголосив про нові плани розширення супутникової системи Michibiki Quasi-Zenith з 4 до 11 супутників для своєї навігаційної мережі. Це розширення дозволить країні самостійно керувати власними навігаційними можливостями, дозволяючи користувачам визначати своє місцезнаходження у будь-якій точці Японії та зменшити залежність від американської системи GPS.
Michibiki – це мережа супутників, що знаходяться на орбіті над Японією та Австралією, яка вже надає дані на додаток до американських супутників GPS, дозволяючи людям у регіоні визначати своє місцезнаходження з точністю до кількох сантиметрів, на відміну від точності GPS, яка складає декілька метрів.
У 2010 році Японія запустила перший супутник Michibiki на ракеті H-IIA, а з 2018 року – ще три, що підвищило точність і доступність сигналів американської GPS до 24 годин на добу.
Цього літа комітет з національної космічної політики має намір подати на затвердження базовий план, який включатиме модернізацію мережі Michibiki.
Зі збільшенням кількості супутників з чотирьох до семи система Michibiki вже зможе діяти незалежно, але зі зниженою точністю, наприклад, у місцях підвищеної висоти, таких як гори або хмарочоси.
Член комітету, професор Кадзуто Судзукі з Токійського університету, зазначив, що 11 супутників «покриють майже всю Японію».
Високий рівень точності визначення місця розташування буде необхідним для розробки та регулювання нових технологій, таких як безпілотні транспортні засоби або дрони служби доставки. Поряд із запропонованим розширенням мережі GPS у країні, Японія має намір і надалі розширювати свої пропозиції за кордоном.
Крім того, повністю незалежна японська навігаційна система буде корисною у разі перебоїв у роботі американської системи GPS, особливо у випадку стихійного лиха чи іншої надзвичайної ситуації в країні.
Професор Судзукі додав, що оскільки система Michibiki розроблена для роботи лише над певним регіоном, «з 11 супутниками її можна вважати повністю укомплектованою».