Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Японія фінансує модернізацію водяного двигуна для супутників

Японія виділила токійській компанії Pale Blue, яка займається розробкою малих космічних двигунів для супутників, грант на суму до $ 27 млн для модернізації її технології водяного двигуна для великих космічних апаратів.

Цьому стартапу, заснованому чотири роки тому, вдалося вперше протестувати свій двигун Resistojet на орбіті в березні 2023 року, успішно використавши струмені пари для пересування невеликого кубсата розміром 6U під назвою Star Sphere.

Нещодавно компанія Pale Blue розпочала роботи зі створення заводу площею 2 000 м2 для виробництва двигунів Resistojet, які призначені для супутників вагою менше 10 кг.

У рамках багатоетапного гранту японського уряду, оголошеного 6 лютого, Pale Blue планує розробити два типи рушійних установок, які використовують воду як паливо: мініатюрний іонний двигун, призначений для супутників вагою від 10 до 100 кг, та двигун на ефекті Холла, призначений для супутників вагою від 100 до 500 кг. Компанія продемонструє на орбіті обидва двигуни, які використовують електрику та магнітні поля для прискорення палива з метою покращення ефективності.

За словами співзасновника і генерального директора компанії Pale Blue Джуна Асакави, вода є більш доступним паливом і безпечніше у використанні, ніж газ ксенон, що зазвичай використовується в іонних двигунах і двигунах на ефекті Холла, хоча поки її характеристики не відповідають продуктивності двигунів, що працюють на ксеноні.

Він сказав, що ще зарано говорити про те, чи будуть іонні двигуни на водній основі і водяні двигуни на ефекті Холла випробовуватися на одному супутнику під час демонстрації, запланованої на 2027 або 2028 роки.

Перший етап гранту, що є частиною японської програми Small and Business Innovation Research 3 (SBIR-3), має завершитися у вересні 2025 року представленням прототипів для кожного двигуна.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України