Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Які компанії володіють найбільшою кількістю супутників?

На даний час навколо Землі обертається майже 7 000 супутників, які виконують життєво важливі функції, такі як зв’язок, навігація та наукові дослідження.

Лише у 2022 році було здійснено понад 150 запусків нових інструментів у космос, а протягом наступного десятиліття очікується ще більше.

Але кому належать ці об’єкти? Інтернет-видання Visual Capitalist використало супутникову базу даних, зібрану експертами Союзу стурбованих вчених (Union of

Concerned Scientists), щоб виділити лідерів супутникових технологій.

Редактор видання Бруно Вендітті та експерт з графіки та дизайну Міранда Сміт підготували корисне керівництво, що дозволяє зрозуміти, які компанії володіють найбільшою кількістю супутників.

Компанія SpaceX на чолі з Ілоном Маском є, безперечно, лідером галузі, на даний момент оперуючи найбільшим угрупованням супутників на орбіті – близько 50% від загальної кількості в світі.

Компанія вже виконала 62 місії в цьому році, перевершивши будь-яку іншу компанію чи країну, і керує тисячами космічних апаратів Starlink, які забезпечують глобальне підключення до Інтернету. Клієнти Starlink отримують невелику супутникову антену, яка самостійно орієнтується для підключення з низькоорбітальними супутниками Starlink.

На другому місці знаходиться менш відома компанія – британська OneWeb Satellites. Компанія зі штаб-квартирою в Лондоні, до переліку інвесторів якої входить уряд Великої Британії, надає послуги високошвидкісного Інтернету урядам, підприємствам і громадам. Як і багато інших супутникових операторів, OneWeb покладається на компанію SpaceX для запуску своїх супутників.

Незважаючи на домінування Starlink у галузі, найближчими роками компанія зіткнеться з гострою конкуренцією. Компанія Amazon планує до 2029 року розгорнути 3 236 супутників Project Kuiper, щоб конкурувати з мережею SpaceX. Перші супутники можуть бути виведені на низьку навколоземну орбіту вже у 2024 році.

Після провідних приватних компаній уряди також володіють значною частиною супутників, що обертаються навколо Землі. США залишаються лідером за загальною кількістю супутників, якщо скласти разом супутники, що належать як компаніям, так і державним установам.

Американські витрати на космічні програми у 2022 році сягнули $ 62 млрд, що вп’ятеро більше, ніж у Китаю – другої за рівнем фінансування космічних програм країни.

Проте Китай за останні 20 років прискорив реалізацію своєї космічної програми і наразі має найбільшу кількість супутників на орбіті, що належать безпосередньо державним установам. Більшість із них використовуються для спостереження Землі, зв’язку, оборони та розвитку технологій.

За оцінкою Visual Capitalist, незважаючи на те, що Інтернет сприймається як щось, що само собою зрозуміле, у великих мегаполісах і розвинених країнах, кожна третя людина у світі ніколи не користувалася Інтернетом.

Крім того, очікується, що зростаючий попит на дані та поява нових, більш економічно ефективних супутникових технологій відкриють значні можливості для приватних космічних компаній.

У цьому контексті прогнозується, що попит на супутники зросте в чотири рази протягом наступного десятиліття.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України