Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Витрати компанії Northrop Grumman на розробку модуля для місячної орбітальної станції Gateway зросли на $ 36 млн

Northrop Grumman повідомила про додаткові витрати у розмірі $ 36 млн за контрактом на створення модуля для місячної станції NASA Gateway, посилаючись на зміну вимог до місії та ширші економічні проблеми.

У звіті про фінансові результати компанії за другий квартал, опублікованому 27 липня, було оголошено несприятливе коригування оцінки остаточної вартості у розмірі $ 36 млн за роботу над модулем Habitation and Logistics Outpost (HALO), який є одним із перших елементів майбутньої станції Gateway. Компанія пояснила ці витрати «еволюцією архітектури та вимог до місячної станції Gateway, а також макроекономічними проблемами», що призвело до збільшення витрат на програму.

У липні 2021 року компанія Northrop Grumman отримала від NASA контракт із фіксованою ціною на суму $ 935 млн на створення модуля, заснованого на їхньому вантажному космічному кораблі Cygnus. Модуль HALO надасть початкові житлові умови на станції Gateway та включає кілька стикувальних портів для космічних кораблів Orion та місячних посадкових апаратів, а також додаткові модулі, надані міжнародними партнерами.

Коментуючи звіт про фінансові результати, виконавча директорка Northrop Grumman Кеті Ворден зазначила, що попередня робота над HALO для вдосконалення дизайну проводилася за контрактами «витрати плюс», перш ніж два роки тому був укладений контракт з фіксованою ціною на виробництво HALO.

«Ми вважаємо, що це найкраще підходить для комерційних виробів або виробничих програм зі стабільними вимогами та продуманим дизайном, – сказала вона про контракти з фіксованою ціною. – Як з’ясувалося у програмі HALO, вимоги не такі стабільні, як ми чи уряд очікували, і ми працюємо з ними, щоб вирішити цю проблему управління змінами в міру просування вперед».

Ні Кеті Ворден, ні компанія не уточнили цих вимог, що змінюються. Програма Gateway зазнала значних змін за останні кілька років, особливо у зв’язку з прийнятим у 2020 році рішенням NASA запустити HALO та сонячний електричний іонний рушійний модуль Power and Propulsion Element (PPE), що розробляється компанією Maxar Technologies, разом, а не запускати їх окремо та стикувати на місячній орбіті.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України