27 вересня ізраїльське видання Calcalist опублікувало інтерв’ю з Аві Бергером, керівником Управління космосу та супутників Департаменту оборонних досліджень і розробок (DDR&D) Міністерства оборони Ізраїлю. Видання зазначило, що це перше інтерв’ю А. Бергера після вступу на посаду рік тому.
А. Бергер розповів про деталі запуску супутника ДЗЗ Ofek-13 у березні, обговорив розгортання угруповань як великих, так і малих супутників та пояснив, чому він вважає конкуренцію важливою.
«Запуск супутника — це дика і складна операція», — зазначив А. Бергер, описуючи запуск супутника Ofek-13. «Закриття повітряного простору, обмеження руху суден у морі та незліченна кількість заходів координації з Amab (ізраїльська військова розвідка) та з диспетчерськими пунктами IAA (ізраїльської адміністрації аеропортів) до останньої хвилини. Це подія, яка має закінчитися без збоїв. Кожен, хто бере участь, розуміє, що будь-яка помилка, будь-яке відхилення в десяту частку секунди призведе до збою, і все вибухне».
КА Ofek-13 був запущений РН Shavit 2, яка має висоту 7-поверхового будинку та коштує кілька сотень мільйонів шекелів. На ракеті встановлений двигун компанії Tomer.
Всі супутники Ізраїлю, запущені з 1988 року, як і розвідувальний супутник Ofek-13, запускаються у західному напрямку, на відміну від більшості інших країн, які запускають на схід у напрямку обертання Землі. Це ускладнює процес запуску, але мінімізує ризик можливого падіння фрагментів супутника або ракети-носія на населені або ворожі території.
Кожен супутник серії Ofek має новітні технологічні інновації та певним чином доповнює можливості збору даних розвідувального управління ЦАХАЛу через його підрозділ ДЗЗ 9900. Як і інші супутники спостереження, Ofek 13 обертається навколо Землі кожні півтори години, на висоті близько 400 км. Будучи супутником SAR (радаром із синтезованою апертурою), він фотографує об’єкти розміром у десятки сантиметрів у будь-якій точці Землі, вдень і вночі та за будь-яких погодних умов, тобто навіть у разі інтенсивних піщаних бур і сильних хмар.
Супутникова галузь Ізраїлю продовжує впроваджувати інновації. Зокрема, компанія Rafael кидає виклик давньому домінуванню Israel Aerospace Industries (IAI) своєю інноваційною недорогою концепцією розгортання угруповань наносупутників.
А. Бергер передбачає продовження зростання космічних можливостей Ізраїлю, включаючи ширші супутникові угруповання, протягом наступного десятиліття, забезпечуючи регіональну перевагу Ізраїлю в космосі. Він також виказав свою думку відносно того, чи буде Ізраїль розробляти так звану «космічну зброю». Він зазначив, що будь-яке рішення щодо цього залежатиме від того, як розвиватиметься середовище регіональної та глобальної космічної безпеки в найближчі роки.