Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Впровадження супутникових даних ДЗЗ для фіксації злочинів проти природи

15 лютого 2021 року в Національному центрі управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ) відбулась робоча зустріч в.о. Голови Державного космічного агентства України Михайла Лева з представниками Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Під час зустрічі сторони закріпили домовленості щодо надання супутникових даних дистанційного зондування Землі з метою встановлення порушень в екологічній сфері та попередження значних зловживань.

 «Співпраця Державного космічного агентства з Міндовкілля розширила спектр використання супутникових знімків в Україні.  Це хороша можливість розвинути ті сервіси, які вже давно працюють у передових країнах світу та приносять значний результат у протидії та попередженні злочинів в екологічній сфері. Ми завжди відкриті до пропозицій та з перспективою оцінюємо співпрацю між державними органами у сфері контролю та моніторингу території України з метою захисту державних інтересів.  Відтепер і в екологічній сфері рівень реагування на загрози відповідатиме світовим стандартам використання супутникового ресурсу», – сказав під час зустрічі виконуючий обов’язки Голови ДКА Михайло Лев.

Завдяки співпраці Міндовкілля з Державним космічним агентством України відтепер незаконні рубки лісу, видобуток корисних копалин, стихійні сміттєзвалища, а також забудови узбережь водойм будуть відслідковуватися за допомогою аерокосмічної зйомки.

«Ми дуже вдячні Державному космічному агентству за можливість отримувати знімки з космосу у ретроспективі та збирати достовірну інформацію про незаконні рубки або розробку кар’єрів. Тепер,  виходячи на перевірку, інспектори  ДЕІ чітко знатимуть координати  місць, на які треба звернути увагу першочергово, та швидше встановлюватимуть винуватців. Цей новий інструмент підходу до екологічного контролю перебуває на етапі тестування. Він допоможе спростити процедуру проведення самих перевірок, пришвидшить нарахування збитків та стане суттєвим доказом у судах», – зазначив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Шахматенко. 

Практика використання космічних знімків показує швидкі результати фіксації природоохоронних правопорушень та встановлення винуватців. А ретроспективний аналіз допомагає зрозуміти, на яких територіях потрібно проводити посилений контроль.

Національний центр управління та випробувань космічних засобів визначений як надавач послуг з ДЗЗ. Державне космічне агентство України зі свого боку працює над нормативним забезпеченням статусу супутникових знімків як доказів у судах.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України