Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Відбулося засідання міжурядової комісії Росії та Казахстану щодо комплексу «Байконур»

13 грудня 2021 року в Нур-Султані (Казахстан) відбулось сьоме засідання Російсько-Казахстанської міжурядової комісії з комплексу «Байконур» під головуванням заступників голів урядів Росії та Казахстану відповідно Юрія Борисова та Романа Скляра.

У заході також взяв участь генеральний директор Держкорпорації «Роскосмос» Дмитро Рогозін. У ході зустрічі було розглянуто широке коло питань двостороннього співробітництва на Байконурі та загалом у космічній сфері, насамперед, питання реалізації спільного проекту «Байтерек».

Сторони зазначили, що роботи щодо нього здійснюються відповідно до досягнутих раніше домовленостей та укладеного контракту. У ході зустрічі було узгоджено порядок подальших спільних практичних дій щодо продовження реалізації проекту.

«Для нас дуже важливо бачити світло в кінці тунелю, таким світлом є реалізація програми «Байтерек» щодо здійснення пусків ракети-носія «Союз-5» з космодрому Байконур. Основні документи узгоджені, узгоджено вигляд ракетно-космічного комплексу, сама ракета перебуває у стадії наземних статичних та динамічних випробувань. Цей комплекс буде готовий до початку льотно-конструкторських випробувань з грудня 2023 року», – розповів Дмитро Рогозін.

Він також нагадав, що безпосередньо будівельні роботи розпочнуться на комплексі «Байтерек» у березні 2022 року і мають завершитися, згідно з планами, за 3-4 місяці до початку льотних випробувань ракети.

Окрему увагу в ході засідання комісії було приділено питанню виведення з оренди, списанню та утилізації об’єктів комплексу «Байконур», що не використовуються, питанням у сфері освіти, а також соціальним питанням міста Байконур.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України