Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Viasat співпрацює з Northrop Grumman для експерименту зі зв’язкув інтересах ВПС США

29 лютого компанія Viasat оголосила, що уклала угоду з провідним підрядником у галузі оборони Northrop Grumman для підтримки експерименту Дослідницької лабораторії ВПС США (Air Force Research Laboratory, AFRL), який використовує широкосмуговий супутниковий інтернет для зв’язку наземної військової техніки та авіації.

Цей експеримент є частиною програми DEUCSI (Defense Experimentation Using Commercial Space Internet) AFRL, яка спрямована на демонстрацію комерційних широкосмугових супутникових послуг, інтегрованих на платформах від наземних транспортних засобів до винищувачів.

Згідно з угодою, Viasat постачатиме високопродуктивні модеми, які з’єднуються з геостаціонарними супутниками компанії.

Northrop Grumman працює в рамках контракту на суму $ 95 млн, укладеного з AFRL у червні 2023 року на чотири роки, для розробки та випробування трьох прототипів супутникових терміналів, які будуть використовувати кілька комерційних та військових систем зв’язку.

Компанія Viasat, що базується в Карлсбаді, штат Каліфорнія, заявила, що інтегрує модем ViaSat-3 у процесори та антени компанії Northrop Grumman для проведення експериментів, демонструючи можливості його використання на багатьох платформах.

До програми DEUCSI входять комерційні постачальники супутникових послуг з різних орбіт.

Однією з цілей є демонстрація терміналів, які можуть працювати в комерційних і військових мережах на низьких, середніх і геостаціонарних орбітах в діапазонах Ku і Ka. За повідомленням AFRL, мета полягає у створенні стійкої системи супутникового зв’язку.

AFRL запровадила програму DEUCSI у 2017 році, щоб продемонструвати корисність комерційних послуг супутникового зв’язку та можливість створення комплексної мережі та забезпечення доступу до неї через загальні користувацькі термінали. Кілька оборонних підрядників і комерційних постачальників супутникового зв’язку виграли контракти DEUCSI.

Компанія Viasat заявила, що планує почати надавати послуги Wi-Fi для літаків до кінця червня за допомогою супутника ViaSat-3 F1, незважаючи на те, що космічний апарат втратив понад 90% своєї потужності через збій розгортання антени після запуску 30 квітня 2023 року.

ViaSat-3 F1 є першим із запланованої групи з трьох геостаціонарних супутників зв’язку Ka-діапазону. F1 призначений для покриття Америки, а майбутні супутники охоплять Європу та Азіатсько-Тихоокеанський регіон.Запуск ViaSat-3 F2 наразі планується на першу половину 2025 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України