Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Велика Британія робить ставку на 11 ключових технологій для розвитку свого космічного сектору

Космічне агентство Великої Британії (UKSA) визначило 11 найважливіших технологічних напрямків для зміцнення позицій країни в космічному секторі та забезпечення подальшої співпраці з міжнародними партнерами, такими як NASA, Європейське космічне агентство (ЄКА) та Агентство аерокосмічних досліджень Японії (JAXA).

Технології перераховані в нещодавно опублікованій агентством «Дорожній карті технологій дослідження космосу» (Space Exploration Technology Roadmap), яка слугуватиме орієнтиром для проведення досліджень, управління розробками та прийняття рішень щодо фінансування протягом наступних 10 років.

Основна мета дорожньої карти полягає в тому, щоб допомогти Великій Британії повною мірою отримати вигоду від зростаючої комерціалізації освоєння космосу та глобальної космічної економіки, яка, за оцінками, досягне $ 1 трлн (€ 897 млрд) до 2040 року.

«Ми вступаємо в нову еру освоєння космосу, де уряди та комерційні оператори співпрацюють більш тісно, ніж будь-коли раніше, – сказав генеральний директор UKSA Пол Бейт (Paul Bate). – Викладаючи цю дорожню карту, ми даємо ясність розуміння промисловості та дослідникам у космічному секторі та позиціонуємо Велику Британію як партнера для майбутніх місій з дослідження космосу на Місяці, Марсі та за їх межами».

Автономність і штучний інтелект (ШІ) вказані як пріоритети для підвищення можливостей та ефективності місій. Автономна навігація, наприклад, може дозволити космічним кораблям досліджувати віддалені планети та інші небесні тіла без потреби втручання людини. Ця технологія також вважається важливою для комерційних супутників на низькій навколоземній орбіті.

Ще одна сфера уваги – космічна ядерна енергетика. Очікується, що вона слугуватиме надійним джерелом енергії на поверхні Місяця для підтримки життя та полегшення будівництва, коли люди повернуться на Місяць і створюватимуть інфраструктуру, необхідну для подорожі на Марс.

Решта технологій включають: передове виробництво, зв’язок і управління місіями, використання ресурсів «на місцях» (in situ), життєзабезпечення та функціонування екіпажу, навігація та зондування, рушійні системи, робототехніка, курація зразків, а також наукові прилади.

Дорожня карта також містить низку існуючих проєктів, які є частиною плану Великої Британії стати космічною наддержавою. Примітним прикладом є Lunar Pathfinder, супутник, розроблений і керований компанією Surrey Satellite Technology, який надаватиме послуги зв’язку навколо Місяця в рамках проєкту Moonlight ЄКА.

Ці 11 технологій узгоджуються з цілями Національної космічної стратегії Великої Британії щодо розвитку та модернізації космічної галузі країни, яка наразі мала потужне фінансування. Згідно з даними фірми венчурного капіталу Seraphim Space, у період з другого кварталу 2022 року по другий квартал 2023 року британські компанії зайняли третє місце у світі за обсягом інвестицій у космічні технології, залучивши $ 311 млн (€ 279 млн).

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України