Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Велика Британія профінансує заміну супутника спостереження, втраченого через невдалий запуск ракети компанії Virgin Orbit

Велика Британія профінансує майже половину вартості заміни підтримуваного урядом кубсата, який британське підприємство з морського спостереження Horizon Technologies втратило в січні під час невдалої спроби запуску ракети LauncherOne компанії Virgin Orbit.

У прес-релізі Horizon Technologies від 19 жовтня зазначено, що Космічне агентство Великої Британії (UKSA) виділило компанії грант у розмірі £ 1,2 млн ($ 1,5 млн) на запуск супутника-шпигуна в середині 2024 року. Велика Британія використовуватиме новий супутник для сканування радіочастот (РЧ) кораблів, які намагаються уникнути виявлення.

Використовуючи доходи від обладнання літаків-розвідників і дронів для відстеження супутникових телефонів і радарів, Horizon планує забезпечити решту £ 2,8 млн фінансування супутникової програми Amber Phoenix, необхідну для покриття витрат на виробництво, наземний сегмент, запуск та інші витрати.

UKSA окремо оголосило, що компанія AAC Clyde Space (ACS) будує супутник Amber Phoenix, а постачальника послуг із запуску ще не обрано. Акціонерна компанія ACS має штаб-квартиру у Швеції, але будує невеликі супутники в Шотландії.

Джон Беккер, генеральний директор Horizon, заявив, що Amber Phoenix матиме нерозголошені покращення в порівнянні з втраченим супутником Amber IOD-3 (In-Orbit Demonstration), який також надала компанія ACS.

Amber IOD-3, кубсат розміром 6U, як і його наступник, був частиною програми, яку очолює підтримувана британським урядом некомерційна організація Satellite Applications Catapult, яка використовувала Horizon як головного підрядника.

За словами Джона Беккера, компанія Horizon витратила понад £ 4 млн на технологію, необхідну для створення першого супутника, при цьому отримавши грант у розмірі £ 600 000 від інноваційного агентства уряду Великої Британії.

Незастрахований Amber IOD-3 був одним з дев’яти малих супутників, втрачених, коли ракета LauncherOne системи повітряного запуску компанії Virgin Orbit не змогла вийти на правильну орбіту під час свого першого й єдиного запуску з британської території. Через три місяці компанія Virgin Orbit збанкрутувала.

Компанія Horizon Technologies спочатку планувала запустити Amber IOD-3 на борту місії SpaceX Cargo Dragon у 2021 році для розгортання з Міжнародної космічної станції (МКС).

За словами Джона Беккера, упустивши цю можливість запуску через затримки виробництва, пов’язані з пандемією, Amber IOD-3 було перенесено на систему повітряного запуску компанії Virgin Orbit частково для підтримки її першого запуску з території Великої Британії.

Він додав, що Amber IOD-3 спочатку мав бути запущений компанією Virgin Orbit у липні 2022 року, але запуск був відкладений, оскільки пускова установка очікувала дозвіл на політ зі Сполученого Королівства.

За словами Джона Беккера, без гранту від UKSA для часткового фінансування заміни супутника компанії Horizon довелося б припинити плани розширення свого бізнесу в космосі.

У 2021 році Horizon замовила у ASC ще два супутники спостереження Amber, які спочатку планували запустити в 2022 році, але під час їх виробництва також виникли затримки. За словами Джона Беккера, з цими кубсатами була проведена лише попередня робота, і компанія очікує оголосити дату їхнього розгортання після того, як буде визначено постачальника послуг для запуску Amber Phoenix.

Horizon передбачає розгортання на низькій навколоземній орбіті угруповання з понад 20 корисних навантажень Amber, яких буде достатньо для надання радіочастотних даних по всьому світу з 30-хвилинною затримкою.

Об’єднаний центр морської безпеки (Joint Maritime Security Centre, JMSC) Королівського флоту Великої Британії планує використовувати угруповання для боротьби з піратством, контрабандою та іншою незаконною діяльністю.

Джон Беккер сказав, що Horizon прагне продати свої космічні послуги виявлення іншим урядам і комерційним клієнтам.

За його словами, угруповання також включатиме корисні навантаження радіочастотного відстеження, інтегровані в партнерські угруповання для спостереження Землі, у т.ч. обладнані радарами із синтезованою апертурою (SAR). Датчики на цих угрупованнях можуть отримати завдання збирати більше даних про райони, які корисне радіочастотне навантаження визначить як такі, що становлять інтерес.

Компанія Horizon Technologies має меморандум про взаєморозуміння з американською компанією спостереження Землі щодо додавання корисного навантаження на супутники, які планується запустити наступного року, додав Джон Бекер, а також наближається до укладення угоди з окремою компанією SAR.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України