Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

В Китае запущен спутник для мониторинга стихийных бедствий

25 січня 2022 р. о 23:44 UTC з майданчика № 43/94 китайського космодрому Цзюцюань здійснено запуск ракети-носія Long March-4C із супутником ДЗЗ Gongjian Ludi Tance-1 01A (L-SAR 01A). На орбіту виведено супутник масою 3 200 кг, оснащений радаром із синтезованою апертурою (SAR) L-діапазону. Запуск успішний, космічний апарат виведено на сонячно-синхронну орбіту з параметрами 590 х 601 км та нахилом 97,8°. Запуск, що відбувся, став 407-м для ракет-носіїв серії Long March.

Супутник передбачається використовувати для моніторингу стихійних лих та техногенних аварій, а також ситуації у лісовому господарстві. Фахівці сподіваються, що космічний апарат дозволить суттєво підвищити рівень роботи із завчасного оповіщення про катаклізми, що насуваються, «підвищить ефективність забезпечення безпеки національних ресурсів і навколишнього середовища».

За даними Китайського національного космічного управління (China National Space Administration, CNSA), серія L-SAR 01 – це група супутників, що складатиметься з двох супутників (L-SAR 01A і L-SAR 01B), які призначені для роботи на орбіті висотою 600 км. Згідно з заявою CNSA, забезпечуючи широке покриття та високу просторову роздільну здатність, супутниковий проєкт L-SAR допоможе зменшити залежність Китаю від іноземних даних у таких галузях, як геологія, моніторинг землетрусів та допомога в надзвичайних ситуаціях.

Запуск другого супутника цієї серії, L-SAR 01B, заплановано на кінець лютого.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України