Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

В Індії створено Індійську космічну асоціацію

За повідомленнями індійських ЗМІ, 11 жовтня прем’єр-міністр країни Шрі Нарендра Моді (Shri Narendra Modi) заснував Індійську космічну асоціацію (Indian Space Association, ISpA) – провідну галузеву асоціацію космічних та супутникових компаній.

На заході, присвяченому цій події, були присутні міністр зв’язку, електроніки та інформаційних технологій Шрі Ашвін Вайшнав (Shri Ashwin Vaishnav), радник з питань національної безпеки Шрі Аджит Довал (Shri Ajit Doval), міністр з питань космосу доктор Джитендер Сінгх (Dr Jitender Singh), начальник штабу оборони Індії генерал Біпін Рават (Gen Bipin Rawat), голова Індійської організації космічних досліджень (Indian Space Research Organisation, ISRO) Шрі К Сіван (Shri K Sivan) та голова Індійського національного центру сприяння та авторизації космічного простору (Indian National Space Promotion and Authorization Center, IN-SPACe) Шрі Паван Гоенка (Shri Pawan Goenka).

Виступаючи з нагоди цієї події, прем’єр-міністр Моді сказав: «Сьогодні день, коли індійський космічний сектор отримує нові крила. Протягом 75 років з моменту здобуття незалежності питаннями космосу в Індії займалися тільки уряд та державні установи. Вчені Індії досягли величезних досягнень за ці десятиліття, але вимога сьогодення полягає в тому, що не повинно бути ніяких обмежень для індійських талантів ані в державному, ані в приватному секторі. Певним чином країна зробила новий подарунок талантам індійських підприємців, відкривши космічний сектор Індії на 75-му році незалежності. Нехай ця колективна сила громадян Індії організовано просуває космічний сектор вперед. Індійська космічна асоціація (ISpA) зіграє в цьому величезну роль».

Створення ISpA має на меті сприяти прискореному розвитку індійської космічної промисловості та зробити країну провідним гравцем у цьому сегменті. Асоціація буде співпрацювати із зацікавленими сторонами в екосистемі для формування сприятливої політики, яка відповідає баченню індійського уряду. ISpA також працюватиме над налагодженням глобальних зв’язків для індійської космічної промисловості з метою залучення в країну новітніх технологій та інвестицій для створення нових висококваліфікованих робочих місць.

ISpA представлена провідними вітчизняними та світовими корпораціями з передовими можливостями в космічних та супутникових технологіях. Її співзасновниками стали компанії OneWeb, Bharti Airtel, Larson & Toubro, Nelco (Tata Group), Mapmyindia, Walchandnagar Industries та Alpha Design Technologies. Серед інших основних учасників – компанії Godrej, Hughes India, Ananth Technology Limited, Azista-BST Aerospace Private Limited, BEL, Centum Electronics, Maxar India.

Першим головою IspA став Джаянт Патіл (Jayant Patil), постійний директор з питань оборони та інтелектуальних технологій, віце-головою – Рахул Ваттс (Rahul Vatts), головний директор з питань регулювання компанії Bharti Airtel та директор компанії OneWeb India. Генеральним директором Асоціації призначено генерал-лейтенанта (у відставці) А.К. Бхатт (A.K. Bhatt).

За даними ISRO, поточний обсяг світової космічної економіки становить близько $ 360 млрд. Однак на Індію припадає лише близько 2% космічної економіки з потенціалом зайняти 9% світового космічного ринку до 2030 року.

В свою чергу, 11 жовтня компанія OneWeb оприлюднила Лист про наміри з NewSpace India Limited (NSIL), комерційним підрозділом ISRO, щодо використання індійських ракет PSLV та GSLV-MkIII для запусків своїх супутників з Індії, починаючи з 2022 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України