Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Уругвай підписав «Угоди Артеміди»

15 лютого Уругвай підписав «Угоди Артеміди», в яких викладено передові методи освоєння космосу, ставши другою за два тижні країною, що це зробила.

Угоди від імені країни підписав міністр закордонних справ Уругваю Омар Паганіні. На церемонії підписання в штаб-квартирі NASA були присутні адміністратор NASA Білл Нельсон та інші офіційні особи зі Сполучених Штатів і Уругваю.

«Для нас велика честь мати можливість представити космічне співробітництво як новий розділ у надійному двосторонньому порядку денному між Уругваєм і США», – сказав Омар Паганіні у заяві з приводу підписання, назвавши це «початком нового двостороннього шляху» співпраці між країнами.

Уругвай не має значної космічної програми, але торік оголосив про плани створити національне космічне агентство. В Уругваї розташована штаб-квартира Satellogic, компанії, яка розробляє угруповання супутників спостереження за Землею, хоча у вересні 2023 року компанія заявила, що планує перереєструвати компанію в Сполучених Штатах, щоб мати можливість конкурувати за замовлення уряду США.

Підписання відбулося в рамках двосторонніх зустрічей на рівні міністрів США та Уругваю. У повідомленні про ці зустрічі Державний департамент США заявив, що Сполучені Штати «погодилися підтримати Уругвай у дослідженні цивільної та комерційної космічної промисловості», але не конкретизував ці плани.

«Сполучені Штати та Уругвай поділяють відданість демократії та миру, і тепер ми розширюємо ці принципи у космосі, щоб взяти на себе зобов’язання щодо безпечного та прозорого дослідження космосу», – сказав Білл Нельсон у заяві про підписання.

Уругвай став 36-ю країною, яка підписала Угоди, укладені в 2020 році, і другою за стільки ж тижнів після того, як Греція підписала документи 9 лютого. Серед країн-підписантів є як країни з передовими космічними програмами, так і такі країни, як Уругвай, які тільки починають розвивати свої космічні можливості.

«Угоди Артеміди» окреслюють найкращі практики для країн, яких слід дотримуватися в діяльності з дослідження космосу, ґрунтуючись на Договорі про космічний простір та інших міжнародних угодах з різних тем: від реєстрації космічних об’єктів до використання космічних ресурсів.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України