За повідомленням Інформаційної служби ООН від 27 жовтня, Управління ООН у справах космічного простору (UNOOSA) і компанія Airbus Defence and Space обрали переможця конкурсу на використання можливості безкоштовної однорічної місії на борту Міжнародної космічної станції (МКС). Обладнання місії з моніторингу клімату, що підтримує цілі сталого розвитку ООН, буде встановлено на зовнішній платформі для розміщення корисного навантаження Bartolomeo компанії Airbus, яка є конструктивною складовою МКС.
Команда-переможець «ClimCam» включає фахівців різних галузей і символізує силу міжнародного співробітництва, об’єднуючи дослідників з трьох установ: Єгипетського космічного агентства, Кенійського космічного агентства та Національної космічної програми Уганди, створеної під егідою Міністерства науки, технологій та інновацій Уганди.
Директор UNOOSA Сімонетта Ді Піппо (Simonetta Di Pippo) сказала: «Разом з Airbus і завдяки винахідливості відібраних блискучих дослідників ми робимо можливим, щоб цей модуль, виготовлений в Африці, зміг полетіти в космос на борту МКС. Цей проєкт дозволить країнам Східної Африки отримати цінні знання для вирішення нагальних проблем, таких як посухи та повені, а також для підвищення стійкості сільськогосподарського сектору регіону, що потенційно може врятувати багато життів і допомогти побудувати краще майбутнє. Це також буде важливим натхненням для талантів в Африці, які будуть працювати в космічному секторі. Ми надзвичайно пишаємося тим, що зіграли свою роль у тому, щоб це відбулось, і ми з нетерпінням чекаємо, коли проєкт запуститься».
«Ми дуже раді вітати цю команду, яку підтримує UNOOSA, з їхньою африканською кліматичною місією в якості пасажира на платформі Bartolomeo», – сказав Стефан Весваль (Stéphane Vesval), старший віце-президент компанії Airbus Defence and Space. «Звичайно, ми пропонуємо їм наші комплексні послуги місії Bartolomeo, а це означає, що наші власні досвідчені космічні експерти подбають про всі аспекти цієї космічної місії – підготовчі формальності, запуск та встановлення обладнання, експлуатацію та передачу даних. Таким чином, команда може повністю зосередитися на розробці та використанні свого корисного навантаження для моніторингу навколишнього середовища, не турбуючись ні про що інше. Це одна з основних переваг платформи Bartolomeo – ми робимо доступ до космосу простішим, ніж будь-коли раніше».
«Ми дуже щасливі, що отримали цю можливість у такому змаганні світового рівня. Команда дуже вдячна UNOOSA та Airbus за цю можливість», – сказав Айман Ахмед (Ayman Ahmed), керівник групи Єгипетського космічного агентства та координатор проєкту «ClimCam». «Звичайно, ми розуміємо проблеми нашого регіону. Зміна клімату має зростаючий вплив на Африку, найбільше впливаючи на найуразливіші верстви населення через відсутність продовольчої безпеки та навантаження на водні ресурси. Наявність системи візуалізації на МКС дозволить нам відстежувати та бачити вплив на наші країни. Розробка такого пристрою для роботи на борту МКС є складним завданням, але за підтримки наших партнерів ми зможемо досягти цієї мети. Конкуренція була жорсткою, але отримання цієї можливості – це лише початок для нашої команди дізнатися більше та придбати великий досвід у сфері космічних технологій та їх застосування».
Це є прикладом, коли ООН вперше обрала переможця конкурсу за можливість отримати доступ до космосу в партнерстві з компанією приватного сектора.