Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

У Європі командувач Космічного командування США обіцяє розширення співробітництва з союзниками

5 липня Космічне командування США повідомило, що 21-27 червня командувач Космічного командування генерал армії Джеймс Дікінсон (Army Gen. James Dickinson) здійснив тижневу поїздку до Європи, у ході якої зустрівся з союзниками США, деякі з яких створюють власні космічні командування.

Генерал Дікінсон відвідав американських військовослужбовців на космічній базі Pituffik (раніше відома як авіабаза Thule) у Гренландії, а також французький аерокосмічний центр у Тулузі.

Військово-космічне керівництво США докладає зусиль для розширення співробітництва з європейськими союзниками. Війна росії в Україні підкреслила критичну важливість космосу для розвідки, командування, управління та зв’язку, а також застосування високоточної зброї.

У травні генерал-лейтенант Космічних сил США ДеАнна Берт (Lt. Gen. DeAnna Burt), заступник начальника штабу з оперативних, кібернетичних і ядерних операцій, відвідала штаб-квартиру НАТО у Брюсселі, намагаючись посилити підтримку США зростаючої заінтересованості альянсу у космосі як просторі ведення бойових дій.

За інформацією Космічного командування, генерал Дікінсон також виступив перед НАТО, поділившись «баченням майбутнього співпраці в космосі». Зокрема, він зосередився на «важливості космосу для глобального життя; загрозах, з якими стикається космічний простір; важливості подальшої співпраці для забезпечення безпеки, стабільності та стійкості космічного середовища».

Генерал Дікінсон поспілкувався з Військовим комітетом НАТО та відвідав Космічний центр передового досвіду НАТО (Space Center of Excellence), орган, створений як «каталізатор» ролі альянсу в космосі.

У 2019 році, у рік створення Космічного командування та Космічних сил США, НАТО об’явило космос «п’ятою сферою бойових дій». У 2021 році НАТО заявило, що «атаки на космос, з космосу або у космосі» обумовлюють застосування 5-ї статті Договору про взаємну оборону.

Космічні сили США планують мати свій компонент у складі Європейського командування США, на який буде покладено функції планування та ведення космічних операцій окремо від ВПС США в Європі.

Генерал Дікінсон також зустрівся з британськими офіційними особами після поїздки генерал-лейтенант ДеАнни Берт до Лондона півтора місяці тому. Британія має Космічне командування, а минулого року США та Велика Британія підписали угоду про тіснішу співпрацю у космосі.

Візит генерала Дікінсона підсилює прагнення США щодо узгодження зусиль з їх європейськими союзниками для протидії спільним загрозам, таким як росія, яка провела випробування протисупутникової зброї (ASAT) у 2021 році, крок, на який США неодноразово вказували як на приклад реальної загрози космічним операціям. Китай у 2007 році провів випробування ASAT і продовжує нарощувати свої космічні можливості. США також провели випробування ASAT у 2008 році, але з того часу пообіцяли не проводити кінетичні протисупутникові випробування прямого підйому.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України