Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

У Єгипті створюється супутниковий комплекс для розвитку космічних технологій і співпраці в Африці

25 квітня на відкритті Африканської конференції NewSpace 2023 (25-28 квітня, Абіджан, Кот-д’Івуар) генеральний директор Єгипетського космічного агентства д-р Шеріф Седкі повідомив про створення у Єгипті Центру складання, інтеграція та тестування супутників (assembly, integration and testing, AIT).

Новий Центр AIT, розміщений у нещодавно відкритому космічному містечку Єгипту, буде відкритий для інших африканських країн для проведення випробувань супутників, включи інтеграцію супутникових компонентів і систем та перевірку на їх належне функціонування в космосі.

Очікується, що Центр запрацює до червня 2023 року.

За словами доктора Седкі, відкриття Центру AIT надасть африканським країнам доступ до найсучасніших супутникових технологій і досвіду, які інакше були б недоступні або важкодоступні, що відкриє нові можливості для цих країн у таких сферах, як проєктування та виробництво супутників.

Крім того, він зазначив, що, співпрацюючи з іншими африканськими країнами, Єгипет сприятиме розвитку потенціалу в регіоні та передачі знань, розвитку місцевого досвіду та більш надійної екосистеми в Африці, створюючи нові робочі місця та економічні можливості для країн-учасниць.

Доктор Седкі також повторив, що він очікує, що ініціатива сприятиме тіснішій співпраці та інтеграції між африканськими країнами, зміцненню зв’язків і партнерства та обмеженню дублювання зусиль на континенті. Він вважає, що це позитивно вплине на різні питання, включаючи торгівлю, безпеку та регіональну стабільність.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України