Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

У Японії переглянули базову дорожню карту космічного розвитку

22 грудня прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда провів 29-те засідання штабу Стратегії космічного розвитку.

На засіданні відбулося обговорення перегляду графіка реалізації Базового космічного плану.

За підсумками дискусії прем’єр-міністр сказав:

«Сьогодні ми переглянули базову дорожню карту космічного розвитку. Ми зміцнюватимемо технології, промислову базу та стійкість, які підтримують космічну стратегію Японії.

Цього фінансового року буде запущено другу випробувальну ракету H3, яку можна назвати нашим флагманським проєктом.

Крім того, ми всіляко підтримуватимемо освоєння космосу компаніями, у тому числі стартапами, та університетами.

Цього фінансового року ми сформулюємо стратегію космічних технологій та використовуватимемо нещодавно створений Фонд космічної стратегії для досягнення технологічних інновацій спільними зусиллями промисловості, наукових кіл та уряду.

У той же час, активно закуповуючи дані супутникового дистанційного зондування, надані вітчизняними стартапами, що мають технологічні можливості, уряд створить сприятливий цикл подальшого просування інвестицій, а також буде сприяти підвищенню безпеки, національної стійкості та вирішенню глобальних проблем.

Ми також зміцнюватимемо співпрацю з країнами-союзниками та країнами-однодумцями. Ми неухильно просуватимемо Коаліційну ініціативу космічних операцій, спрямовану на реалізацію Ініціативи космічної безпеки, та проєкт «Артеміда» – програму дослідження поверхні Місяця, що здійснюється спільно зі Сполученими Штатами.

Зокрема, за програмою «Артеміда» ми прискоримо переговори з NASA, щоб забезпечити можливість японським астронавтам вперше висадитися на Місяць.

Крім того, щоб передати стале використання космічного простору наступному поколінню, ми також просуватимемося вперед у сфері протидії космічному сміттю, як було погоджено на саміті «Великої сімки» у Хіросімі.

Ми запустимо демонстраційний супутник для видалення космічного сміття, покажемо гарний приклад перед рештою світу та прискоримо зусилля щодо формування міжнародних правил».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України