Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

У Туреччині проведено випробувальний запуск ракети-зонду

12 серпня Агентство оборонної промисловості Туреччини (SSB) повідомило про успішне випробування турецької ракети-зонду.

Ракета, розроблена компанією ROKETSAN, була випробувана в північно-західній провінції Киркларелі, повідомляє SSB у соціальній мережі X (колишній Twitter). Також повідомляється, що ракета вперше досягла висоти 550 км.

«Наша ракета-зонд, розроблена з використанням передових інженерних технологій у рамках зусиль Туреччини досягти космосу, була успішно запущена з випробувального центру Iğneada», — йдеться у повідомленні SSB.

Міністр промисловості та технологій Мехмет Фатіх Качір високо оцінив запуск ракети та привітав ROKETSAN.

«Завдяки нашим ракетним технологіям наші космічні дослідження набудуть великого імпульсу», — сказав Халук Горгун, президент SSB.

На сайті компанії ROKETSAN є інформація про ракету власного виробництва зі схожими параметрами: MSLS (Micro-Satellite Launching System – “Система запуску мікросупутників”). Запуск ракети-зонду MSLS було заплановано на 2023 рік. Її передбачається використовувати для випробувань технологій ракети-носія для виведення у космос корисних навантажень вагою до 100 кг на висоту 300 км. Також компанія веде роботи з розробки ракети MSLV з більшою потужністю (корисне навантаження та/або висота орбіти), у якої перший ступінь підтримується бічними прискорювачами. Така ракета-носій зможе виводити мікросупутники на низьку навколоземну орбіту.

Запуск ракети 12 серпня здійснено у рамках амбітної 10-річної космічної програми президента Туреччини Реджепа Тейїпа Ердогана, представленої у лютому 2021 року. Програма включає місії на Місяць, відправку турецьких астронавтів у космос і розробку міжнародних супутникових систем. У рамках цієї програми Туреччина планує співпрацювати з іншими країнами також над будівництвом космодрому.

На даний час Туреччина має 9 діючих супутників на орбіті, більшість з яких є супутниками зв’язку. Очікується, що їх кількість незабаром досягне 10, оскільки Туреччина планує запуск супутника Türksat 6A власної розробки та виробництва. Це виведе Туреччину у десятку країн, здатних будувати супутники.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України