Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

У Туреччині будується космічний апарат для місії на Місяць

8 лютого під час відвідання Центру аерокосмічної підготовки GUHEM голова Турецького космічного агентства (TUA) Сердар Хусейн Йилдирим (Serdar Hüseyin Yıldırım) заявив, що одне з важливих завдань Національної космічної програми Туреччини – місячна місія.

За його словами, реалізація місячної місії виведе Туреччину на інший технологічний рівень. «Досягти Місяця не таке просте завдання, як може здатися на перший погляд. Ми працюємо над цим. Наше агентство доручило будівництво космічного апарату для місії на Місяць Інституту космічних досліджень при Раді з науково-технічних досліджень Туреччини (TUBITAK). Апарат планується запустити до супутника Землі у найближчі два роки. За основу взято гібридний вітчизняний двигун Delta V. Триває робота над його інтеграцією та адаптацією до умов космосу», – сказав Йилдирим.

За його словами, у планах Туреччини не лише вивчення Місяця, але по можливості посадка з метою встановлення державного прапора. «Звичайно, це непросте завдання, але ми думаємо приблизно так: наш апарат здійснить жорстку чи м’яку посадку на Місяць. У момент посадки від апарата може відокремитися пристрій, який розкриється на поверхні у вигляді прапора. Поки що це лише напрацювання. Головне, щоб турецький прапор був на Місяці. Якщо нам вдасться зробити це на видимому боці Місяця, то жителі Туреччини матимуть змогу спостерігати свій прапор у телескоп», – сказав глава агентства.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України