Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

У складі ВПС ПАР створюється Космічна командна секція

У ході симпозіуму повітряно-космічної потужності у вересні 2022 року командувач ВПС Південно-Африканської Республіки (ПАР) генерал-лейтенант Вайзмен Мбамбо (Wiseman Mbambo) оголосив про створення Космічної командної секції Південної Африки (South African Space Command Section, SASCS) для управління та координації космічної діяльності, пов’язаної з обороною, у співпраці з Національним космічним агентством ПАР (SANSA) та іншими державними установами. Він зазначив, що повітряно-космічна потужність є необхідною умовою для виконання завдань Сил національної оборони ПАР.

Виступаючи 21 червня на базі ВПС Langebaanweg, генерал Мбамбо відзначив прогрес, досягнутий у створенні SASCS. Він відмітив, що створення SASCS стало помітною подією для Південної Африки, що відображає відновлення уваги військово-політичного керівництва країни до дослідження космосу і технологій. Створення SASCS має великий потенціал для оборони та благотворного впливу на численні сектори, такі як телекомунікації, сільське господарство та моніторинг навколишнього середовища.

Для безпосереднього формування SASCS у 2022 році була створена Інтегрована група планування космічного командування (Space Command Integrated Planning Team, SCIPT). Генерал Мбамбо зазначив, що SCIPT складається з висококваліфікованих військових-практиків і вона досягла значних успіхів за короткий період з часу свого створення.

Команда активно співпрацювала із зацікавленими державними і приватними організаціями як на місцевому, так і на міжнародному рівнях. Такий підхід забезпечив об’єднання зусиль у реалізації Національної космічної стратегії. SCIPT майже завершила основну роботу, включаючи оцінку місцевих можливостей і механізмів майбутнього планування, проведену експертами галузі та федерального уряду. На місцевому рівні SCIPT співпрацює з ключовими галузевими партнерами, включаючи Національний космічний секретаріат спостереження Землі (NEOSS), Національне космічне агентство ПАР (SANSA), Департамент науки та інновацій (DSI) і Раду з наукових та промислових досліджень (CSIR).

Крім того, SCIPT організувала кілька міжнародних заходів з метою забезпечення відповідності ВПС ПАР найкращим світовим практикам. Так, організована двостороння взаємодія з ВПС Італії для отримання інформації та досвіду впровадження Командування космічних операцій Італійських сил оборони. На даний час укладаються домовленості з іншими країнами-союзниками, що зміцнює прихильність Південної Африки прийняти міжнародні стандарти та знання.

«Завдяки цьому співробітництву, — пояснив Мбамбо, — ВПС ПАР позиціонує себе в авангарді космічних можливостей, активно сприяючи національному розвитку».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України