Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

У Росії внесено на розгляд уряду законопроект про ДЗЗ

Відповідно до Плану законопроектної діяльності уряду РФ на 2021 рік, затвердженим розпорядженням уряду від 31 грудня 2020 року № 3683-р., Держкорпорацією «Роскосмос» розроблено та 6 грудня внесено до уряду проект федерального закону «Про дистанційне зондування Землі з космосу».

Основною ідеєю законопроекту є закріплення норм регулювання правовідносин у галузі дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) з космосу в частині планування роботи бортової цільової апаратури космічних апаратів ДЗЗ, прийому, збору, обробки, зберігання та розповсюдження даних ДЗЗ з космосу, створення правових умов, що забезпечують розвиток вітчизняного ринку даних та тематичних продуктів, створених на їх основі.

Законопроект також регулює формулювання основних прав та обов’язків суб’єктів правовідносин, а також розвиток міжнародного співробітництва у даній сфері діяльності.

Основною метою законопроекту є створення правових умов для організації ефективного цільового застосування космічних систем та комплексів ДЗЗ з космосу, забезпечення національної безпеки, у тому числі визначення прав та обов’язків органів державної влади, юридичних та фізичних осіб.

Прийняття законопроекту дозволить вирішити завдання щодо створення єдиної законодавчої основи для правового регулювання всіх стадій цільового застосування космічних систем і комплексів ДЗЗ цивільного призначення, у тому числі з міжнародних зобов’язань РФ.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України