Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

У Росії проведено випробування киснево-водневого двигуна для РН «Ангара-А5»

29 грудня 2021 року у випробувальному комплексі Воронезького центру ракетного двигунобудування (входить до інтегрованої структури ракетного двигунобудування НВО Енергомаш ім. академіка В.П. Глушка Держкорпорації «Роскосмос») успішно проведено вогневе випробування киснево-водневого ракетного двигуна розгінного блоку КВТК ракети-носія важкого класу «Ангара-А5». Увімкнення двигуна, робота на заданих режимах, а також зупинка пройшли відповідно до закладеної програми випробування.

Киснево-водневий ракетний двигун РД-0146Д1 тягою 9 тон є однією з версій лінійки двигунів РД-0146 розробки «Конструкторського бюро хімавтоматики». Це перші у Росії ракетні двигуни, виконані за безгенераторною схемою, а також перші у світі рідинні ракетні двигуни, виконані за незалежною двовальною схемою подачі компонентів палива з послідовною подачею газу на турбіни. Вказана обставина дозволила продемонструвати працездатність системи подачі з оптимальними характеристиками агрегатів.

На даний момент проведено три пуски ракети «Ангара-А5», у двох з них випробуваний розгінний блок «Бриз-М», третій проведений з новим розгінним блоком типу ДМ.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України