Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

У Росії планують штрафувати операторів зв’язку за використання іноземних супутникових мереж

Комітет Держдуми Росії з державного будівництва та законодавства розглянув та рекомендував ухвалити у першому читанні урядовий законопроект про штрафи для операторів зв’язку за використання в Росії іноземних супутникових мереж зв’язку.

Документ орієнтований на виконання плану заходів, спрямованих на запобігання загрозам національній безпеці, обумовлених використанням зарубіжних супутникових систем зв’язку та доступу до мережі інтернет на території Росії.

«Зміни спрямовані на виконання вимог російського законодавства про зв’язок у частині, що стосується забезпечення діяльності системи оперативно-розшукових заходів», – йдеться у пояснювальній записці до документу.

Відповідно до законопроекту, невиконання російським оператором зв’язку, що використовує іноземну супутникову систему, обов’язків щодо формування російського сегмента такої системи у складі станції сполучення з мережею зв’язку загального користування, забезпечення управління цим сегментом з території Росії та пропуску трафіку, що формується абонентськими станціями (терміналами) на території Росії, через станцію сполучення російського оператора зв’язку, що знаходиться на території РФ, тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від 10 тис. до 30 тис. руб., на юридичних осіб – від 500 тис. до 1 млн руб.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України