У РКК «Енергія» розробляється вантажопасажирський варіант космічного корабля «Орьол», що буде здатний доставляти на орбіту 2-3 т вантажів і до чотирьох космонавтів. Про це свідчить звіт генерального конструктора підприємства, генерального конструктора рф з пілотованих космічних систем і комплексів, академіка російської академії наук Владіміра Соловйова.
Згідно з його презентацією, новий варіант корабля буде здатний приймати від двох до чотирьох космонавтів і перевозити 2-3 т вантажів у спеціальному вантажному відсіку, тоді як звичайний корабель «Орьол» призначений для 750 кг корисного навантаження. Це призведе до збільшення маси вантажопасажирського варіанта до 19,5 т порівняно з 13 т, характерними для звичайного корабля «Орьол».
Нове покоління пілотованого космічного корабля (ПТК НП) розробляється «Роскосмосом» для виконання місій на перспективну «російську орбітальну станцію» (РОС) та виходу за межі низької навколоземної орбіти. За словами В. Соловйова, перший політ ПТК очікується у 2028-2029 роках.
Генеральний конструктор РОС Владімір Кожевніков повідомив, що відбір космонавтів для пілотування ПТК планується провести у 2024-2025 роках, і зараз ведеться робота зі створення тренажерів. В. Кожевніков також підкреслив, що, як і науково-енергетичний модуль РОС, корабель має бути готовий до запуску в 2027 році.