5 січня російська Держкорпорація «Роскосмос» повідомила, що фахівці холдингу «Російські космічні системи» (РКС, входить до Держкорпорації «Роскосмос») завершили роботу над проектом перспективної сонячної космічної електростанції (СКЕС). Розробка забезпечить регулярне постачання альтернативної електроенергією важкодоступні — острівні, гірські та північні — райони Землі незалежно від погодних умов та часу доби, а також дозволить передавати енергію на інші космічні апарати для «планової підзарядки» і у разі аварійних ситуацій.
Комплекс СКЕС складається із двох сегментів. Передавальний модуль — це безпілотний космічний корабель площею 70 м2, що накопичує енергію Сонця і транслює її на Землю, і приймаючий модуль — системи наземних мобільних антен з акумуляторами, які отримують сонячну енергію з космічного корабля по лазерному каналу, перетворюють її в електроенергію та поширюють наземним споживачам. Також корабель може бути орбітальною «зарядною станцією» — передавати енергію стороннім супутникам для оперативної підзарядки. Космічна електростанція оснащена керуючим пристроєм, який дозволяє збалансовано розосередити енергію, а також буфер накопичення надлишків сонячної енергії.
Довідково: Схожі за змістом роботи проводяться у США. 21 грудня Дослідна лабораторія ВПС США (Air Force Research Laboratory, AFRL) повідомила про проведене тестування ключового обладнання для експерименту з передачі сонячної енергії з космосу на Землю. Супутникова сонячна панель, розроблена компанією Northrop Grumman для збору енергії в космосі для її передачі на Землю, успішно пройшла лабораторні випробування на заводі Northrop Grumman в Лінтікумі, штат Меріленд. Проведене тестування відкрило шлях для виведення технології на орбіту у рамках військового експерименту, що фінансується AFRL. Наступний етап, випробування технології у космосі, заплановано на 2025 рік.