Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

У повітряно-космічних силах РФ назвали кількість космічних апаратів орбітального угруповання Росії

4 жовтня начальник штабу головного випробувального космічного центру імені Титова полковник Роман Винокуров повідомив, що до складу орбітального угрупування космічних апаратів Росії входить понад 160 космічних апаратів. З них приблизно 70% «знаходяться на управлінні» центру імені Титова, заявив він в інтерв’ю офіційному друкованому органу МО РФ. «Орбітальне угруповання складають космічні апарати зв’язку, навігації, топогеодезичного і метеорологічного призначення, дистанційного зондування Землі та моніторингу стану на її поверхні, наукового і соціально-економічного призначення», – підкреслив Р. Винокуров. За його словами, російські супутники функціонують на висотах від 200 до 40 000 км в залежності від призначення і вирішуваних завдань.

У 2021 році головний центр розвідки космічної обстановки космічних військ ПКС Росії видав 15 попереджень про небезпечні зближеннях космічних об’єктів з космічними апаратами російського орбітального угруповання.

У міноборони розповіли, що фахівці провели понад 3,5 тис. спеціальних робіт по контролю змін космічної обстановки, в ході яких виявили і взяли на супроводження близько 1,7 тис. космічних об’єктів, здійснили контроль за виведенням на орбіти більше 1,45 тис. космічних апаратів, забезпечили прогнозування і контроль припинення балістичного існування близько 270 космічних об’єктів.

Міноборони також повідомило, що «в рамках реалізації програми вдосконалення і розвитку російської системи контролю космічного простору космічні війська продовжують роботу по створенню спеціалізованих наземних засобів контролю космічного простору нового покоління. До 2025 року на території Росії планується розгорнути більше 12 нових лазерно-оптичних і радіотехнічних комплексів, що реалізують різні принципи виявлення і розпізнавання космічних об’єктів». У міноборони уточнили, що перший лазерно-оптичний комплекс нового покоління вже успішно поставлений на бойове чергування на території Алтайського краю і вирішує завдання з контролю космічного простору. Також в теперішній час у військових частинах Головного випробувального космічного центру ім. Германа Титова експлуатується понад 300 сучасних і модернізованих засобів управління космічними апаратами.

За офіційною інформацією, космічні війська ПКС РФ в 2021 році виявили більше 110 пусків іноземних та вітчизняних балістичних ракет і ракет космічного призначення. Також у військовому відомстві повідомили, що «бойові розрахунки державного випробувального космодрому Плесецьк провели чотири пуски ракет космічного призначення класу «Союз-2» з космічними апаратами військового призначення та один пуск міжконтинентальної балістичної ракети».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України