Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

У Парижі проводиться конференція CYSAT 2023, присвячена кібербезпеці у космічній галузі

26-27 квітня у Парижі втретє проводиться конференція CYSAT, єдиний європейський захід, присвячений кібербезпеці у космічній галузі.

CYSAT має на меті об’єднати спільноти космічної та ІТ-безпеки для створення європейської екосистеми, здатної відповідати на поточні та майбутні виклики, з якими стикається європейська космічна галузь.

Для проведення CYSAT Європейське космічне агентство (ЄКА) створило супутниковий випробувальний стенд для моделювання спроб захопити контроль над наносупутником OPS-SAT, що експлуатується агентством для демонстраційних цілей.

Команда з чотирьох експертів з кібербезпеки оборонної та аерокосмічної корпорації Thales прийняла виклик та встановила контроль над супутником OPS-SAT, виявивши вразливості, які могли б дозволити зловмисникам порушити роботу супутника ЄКА.

Для встановлення контролю над програмним середовищем супутника команда використала звичайні дозволи доступу, а потім використала численні вразливості, щоб встановити шкідливий код у системи супутника. Це зробило можливим скомпрометувати дані, які передавалися на Землю, зокрема, шляхом зміни зображень, зібраних камерою супутника, а також для досягнення інших цілей, таких як маскування певних географічних регіонів на супутникових зображеннях тощо.

«Thales вдячна ЄКА та організаторам CYSAT за надану унікальну можливість продемонструвати здатність наших експертів виявляти вразливі місця в супутниковій системі. Із зростаючою кількістю військових і цивільних програм, які сьогодні залежать від супутникових систем, Космічна галузь повинна враховувати кібербезпеку на кожному етапі життєвого циклу супутника, від початкового проєктування до розробки та обслуговування систем. Це безпрецедентне навчання стало нагодою підвищити обізнаність про потенційні недоліки та вразливості, щоб їх можна було ефективніше виправляти та адаптувати поточні та майбутні рішення для покращення кіберстійкості супутників і космічних програм загалом, включаючи як наземні сегменти, так і орбітальні системи», — сказав П’єр-Ів Жоліве, віце-президент з кіберрішень корпорації Thales.

27 квітня на конференції CYSAT буде представлена презентація результатів навчань зі злому супутників, перших у своєму роді в світі. Представлені дані можуть бути використані для посилення безпеки супутників та їх бортових додатків, допомагаючи покращити кіберстійкість космічних систем, захистити конфіденційні дані та забезпечити успішну реалізацію космічних програм.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України