30 червня китайське видання China Space News розповіло про проєкт симулятора космічної станції, спільно розроблений Китайською аерокосмічною науково-технічною корпорацією (CASC) та Харбінським технологічним інститутом (HIT).
Перші симулятори космічної станції в Китаї почали пробну експлуатацію, пропонуючи дослідникам зручний спосіб тестувати таке обладнання, як супутникові компоненти та скафандри.
Симулятори в північно-східному місті Харбін призначені для відтворення умов за межами земної атмосфери, включаючи мікрогравітацію, слабкі магнітні поля, електромагнітне випромінювання, плазму та космічний пил.
В опублікованому звіті йдеться, що в порівнянні з випробуванням в космосі симулятори будуть дешевшим, безпечнішим і зручнішим способом проведення експериментів.
«У майбутньому багато експериментів, які раніше було потрібно проводити в космосі, можна буде проводити на землі», — сказав Янь Цзіхонг (Yan Jihong), заступник декана Інституту космічного середовища та матеріалознавства HIT.
Лі Лійі (Li Liyi), декан Інституту космічного середовища, сказав, що метою «наземної космічної станції» було побудувати платформу для фундаментальних наукових досліджень на Землі, яка була б схожа на реальне космічне середовище. «[Якщо ми хочемо] летіти далі, залишатися довше і досліджувати глибше [космос], нам потрібно знати більше про космічне середовище», — сказав він.
Кожна з камер «симулятора космічної станції» відтворює різний спектр умов, у тому числі той, який імітує середовище на поверхні Місяця.