Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

У Китаї проведено випробування парашутної системи, яка забезпечила керовану посадку ракетного прискорювача

9 червня Китайська академія технологій ракет-носіїв (China Academy of Launch Vehicle Technology, CALT) повідомила про успішне випробування парашутної системи під час нещодавнього запуску РН Long March-3B, підтвердивши здатність звузити зону приземлення частин ракети на 80 % та зробивши приземлення більш точним.

Випробування було проведено 17 травня, під час запуску ракети з 56-м супутником китайської навігаційної супутникової системи BeiDou.

Після аналізу експериментальних даних і уламків на полігоні академія встановила, що парашутна система може забезпечити політ відокремленого прискорювача ракети за заданою траєкторією і забезпечити його точне приземлення у визначеному місці. За даними академії, система звузила зону приземлення на 80 %.

Тестування заклало основу для широкомасштабного застосування системи в майбутніх проєктах, відзначили в академії.

Високотехнологічна парашутна система, розміщена на одному з чотирьох прискорювачів ракети Long March-3B, активувалася після того, як прискорювач відокремився від ракети на заданій висоті, щоб контролювати висоту та напрямок польоту прискорювача та направляти його до визначеної зони приземлення.

Точне управління системою було досягнуто після проведення багаторазових заходів оптимізації.

Більшість пускових майданчиків Китаю розташовані глибоко всередині країни, а це означає, що запобігання непередбачуваному приземленню частин ракети, що впали, особливо в районах людської діяльності, стало актуальним завданням для вчених.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України