Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

У Китаї представлено зображення космічного корабля нового покоління для місячної місії

Китай опублікував художні візуалізації місячного посадкового модуля та космічного корабля екіпажу наступного покоління, обидва з яких будуть центральними для місії астронавтів на Місяць.

Відповідно до візуалізацій та їхніх описів, опублікованих Китайським агентством пілотованої космонавтики (China Manned Space Agency, CMSA) 31 серпня, місячний посадковий модуль складатиметься з двох частин – посадкової частини та силової частини, і матиме вагу майже 26 метричних тонн. Він зможе вмістити двох космонавтів.

Місяцехід, який буде розміщено у модулі, матиме вагу 200 кг, чотири колеса та відповідне наукове обладнання.

Новий космічний корабель для екіпажу матиме загальну вагу 26 тонн і складатиметься з двох компонентів – капсули, що повертається, і службової секції. Він відрізнятиметься надійністю, можливістю багаторазового використання та модульною конструкцією, яка підходить як для навколоземних польотів, так і для завдань посадки на Місяць.

Космічний корабель зможе транспортувати трьох астронавтів на орбіту Місяця під час місії посадки на Місяць і може перевозити до семи членів екіпажу на китайську космічну станцію на низькій навколоземній орбіті, повідомляє агентство.

Раніше Китай представляв загальні плани своєї першої пілотованої місії на Місяць до 2030 року.

Ці плани передбачають два запуски важкої РН Long March 10, що розробляється, з космічного стартового центру Веньчан у провінції Хайнань для транспортування посадкового модуля та пілотованого космічного корабля на орбіту Місяця.

Після досягнення заданих орбітальних положень посадковий модуль і космічний корабель з астронавтами зустрінуться і зістикуються один з одним. Два члени екіпажу увійдуть у посадковий модуль, який потім відстикується та опуститься до поверхні Місяця для м’якої посадки за допомогою двигуна.

На Місяці астронавти керуватимуть місяцеходом для виконання наукових завдань і збору зразків. Після виконання цих завдань вони повернуться до посадкового модуля, який доставить їх назад до космічного корабля, який очікуватиме на місячній орбіті.

На останньому етапі астронавти перенесуть зразки на свій космічний корабель, який потім відстикується та доставить екіпаж назад на Землю.

На даний час Китай здійснив п’ять роботизованих місій на Місяць. Він розгорнув два місяцеходи та отримав зразки під час останньої місії Chang’e 5.

Наступний крок у місячній програмі Китаю – роботизована місія Chang’e 6 – планується приземлитися на зворотному боці Місяця та зібрати і доставити зразки. На Землю.

Якщо місія Chang’e 6 вдасться, це стане першим отриманням зразків зі зворотного боку Місяця, який завжди повернутий у сторону, протилежну Землі.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України