Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

У Казахстані створюють власну державну систему координат та побудують базу супутникової геодезичної мережі

Міністр цифрового розвитку, інновацій та аерокосмічної промисловості Казахстану Багдат Мусін повідомив про те, що у Казахстані досі використовується радянська система координат 1942 року (СК-42). «Однак ми знаходимося в процесі створення своєї сучасної державної системи координат. Для цього нам потрібно побудувати базу супутникової геодезичної мережі, виконати високоточні обчислення та рівняння мережі», – розповів він.

Б.Мусін зазначає, що для впровадження супутникового визначення координат у масштабах держави – земельному, містобудівному, водному, лісовому кадастрах, геології та надрокористуванні, природокористуванні, обороні, безпеці тощо – необхідно виконати роботи зі створення єдиної державної системи координат замість СК-42.

«Тут уже необхідна сантиметрова точність. Площі земель фермерів можуть зменшитися або збільшитися при переході з однієї системи координат в іншу. Прикладів безліч, через неточність і неповноту систем координат можуть не стикуватися дві ділянки однієї дороги. Обмеження та бар’єри в державній системі роблять непривабливими галузь геології та надрокористування для іноземних інвесторів», – продовжив міністр.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України