Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

У ІІІ кварталі інвестори космічної галузі орієнтувалися на виконавців державних контрактів

16 жовтня нью-йоркська консалтингова компанія Space Capital опублікувала щоквартальний звіт з космічних інвестицій за ІІІ квартал 2023 року, згідно якого інвестиції у космічний сектор, особливо від венчурного капіталу, надходять переважно у компанії, які залучені до виконання державних контрактів.

Звіт показує, що протягом ІІІ кварталу компанії космічної інфраструктури залучили $ 1,6 млрд приватних інвестицій. Це збільшило інвестиції у світову космічну галузь до $ 8,4 млрд з початку року, перевищивши загальні $ 8,3 млрд, інвестовані у 2022 році.

Щоквартальний звіт Space Capital поділяє інвестиції в галузь на три категорії: інфраструктура, розповсюдження і застосування. Категорія інфраструктури включає в себе космічні компанії, зокрема такі, що будують ракети та супутники.

Інфраструктурні компанії оцінюються як досить стійкі до ринкових циклів, і це пояснюється «вищою конкурентоспроможністю», тобто більш високими потребами у капіталі, тривалішими термінами розробки та значними перевагами інтелектуальної власності.

У ІІІ кварталі венчурний капітал становив 50% від загальної кількості інвестицій в космічну інфраструктуру, що відповідає історичній тенденції, коли венчурні капітали є основним компонентом космічних інвестицій.

Space Capital підкреслює тенденцію, що компанії та інвестори прагнуть отримати державні контракти, як очевидну у секторі космічної інфраструктури, особливо на ринках, що розвиваються, таких як космічні станції та Місяць.

У звіті Space Capital виявлено, що серед ринків, що розвиваються «більшість приватних інвестицій віддають перевагу» космічним станціям, «тоді як насправді ринки дослідження Місяця і космічної логістики є значно більшими».

У звіті також зазначено, що у ІІІ кварталі сталися зміни у розташуванні держав світу за розмірами інвестицій у космічну галузь: Франція піднялася на четверте місце за загальним обсягом інвестицій. У шестірку найбільших країн, які найбільше інвестують у космічну галузь, на даний час входять: США, Китай, Сінгапур, Франція, Велика Британія та Індія. Остання успішно реалізувала місію з посадки на південному полюсі Місяця, тоді як, намагаючись перемогти її, російський модуль впав на місячну поверхню.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України