Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Туреччина завершує проєктування космічного апарата для місячної місії та планує розпочати процес виробництва

Процес проєктування космічного апарата Türkiye для місії на Місяць підійшов до кінця, і ось-ось розпочнеться етап виробництва, заявив глава Турецького космічного агентства (TSA) 20 липня.

Космічне агентство наполегливо працює над запуском місячної місії до 100-річчя Турецької Республіки, повідомив Сердар Хусейн Йилдирим в інтерв’ю міжнародному інформаційному агентству Anadolu, надаючи інформацію про Національну космічну програму Туреччини.

За його словами, космічний апарат готує Науково-технологічна дослідницька рада Туреччини (TUBITAK).

Проєктування транспортного засобу було завершено, сказав Йилдирим, додавши, що зараз він знаходиться в стані, який називається «критичний огляд проєкту», який ось-ось закінчиться.

«Зараз почнеться виробництво, тут все добре, наша перша мета – дістатися Місяця», – підкреслив він.

Після запуску першої місії, яка має відбутися наприкінці цього року і передбачає жорстку посадку на місячну поверхню, агентство планує здійснити м’яку посадку на Місяць у 2029-2030 роках, сказав Йилдирим.

Крім того, глава TSA розповів про підготовку двох кандидатів, один з яких відправиться на МКС. Навчання двох кандидатів триває інтенсивно, сказав він, додавши: «Кандидати проходять навчання з кількох різних тем: їжа, пиття, сон і подібні процеси».

Турецький астронавт перебуватиме на космічній станції два тижні та проведе 13 експериментів, сказав Йилдирим.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України