Відділ регіонального розвитку НЦУВКЗ

м.Одеса

Туреччина прагне увійти до числа лідерів у космічній області

10 січня турецьке агентство Anadolu оприлюднило інтерв’ю з керівником департаменту космічних наук Турецького космічного агентства професором Ібрахімом Кучуком (Prof.Dr. İbrahim Küçük). Нижче наведені основні моменти зазначеного інтерв’ю.

Туреччина має певну інфраструктуру, можливості, а також відповідні екосистеми як у космічному, так і в наземному секторах. Однак для розвитку та координації обох секторів необхідно визначити пріоритетні напрямки та слідувати відповідно до поставлених завдань.

Серед сильних сторін Туреччини можна назвати досвід роботи з комунікаційними супутниками, певні досягнення в роботі з супутниками ДЗЗ, наявність супутника, що передає електрооптичні зображення, а також екосистеми, що включає університети, промислові організації та державні установи, яка ще не достатньо розвинена.

Туреччина прагне увійти до числа лідерів у космічній галузі, про що неодноразово заявляло вище керівництво країни, і завдяки створенню Турецького космічного агентства дослідження у цій галузі почали набирати обертів. На сьогоднішній день у країні налічується велика кількість завершених та поточних проектів космічних досліджень.

Професор привернув увагу до останніх досягнень Туреччини в галузі космічних досліджень, зокрема до нового комунікаційного супутника п’ятого покоління Türksat 5B, який за своїми технічними характеристиками є найпотужнішим у супутниковому угрупованні TÜRKSAT.

З виведенням на орбіту супутника Türksat 5B кількість активних турецьких супутників у космосі досягла 8, 5 із яких є телекомунікаційними. Завдяки своїм ініціативам у галузі космічних досліджень Туреччина увійшла до 30 країн світу, які мають власні супутники на орбіті Землі.

Очевидно, що Туреччина, яка бере участь у технологічній гонці, докладає серйозних зусиль, особливо у сфері супутникових технологій. Оскільки космос є міждисциплінарною сферою, дослідження та наявні можливості мають бути добре скоординовані. Важливе значення має створення Турецького космічного агентства, установи, яка координуватиме космічні дослідження в Туреччині, а також розробка Національної космічної програми (MUP).

Після рішення про початок співпраці в космічній сфері, прийнятого на 8-му саміті Організації тюркських держав (ОТД), що відбувся у Стамбулі 12 листопада 2021 року, 20 грудня 2021 року було проведено перше засідання глав космічних агентств ОТД на базі Азербайджанського космічного агентства (Азеркосмос) у Баку. На зустрічі були присутні делегації Туреччини, Казахстану, Киргизстану, Узбекистану, Туркменістану та Угорщини.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter

Тематичні матеріали

Січень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Відділ регіонального розвитку НЦУВКЗ (м.Одеса)