Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Туреччина прагне увійти до числа лідерів у космічній області

10 січня турецьке агентство Anadolu оприлюднило інтерв’ю з керівником департаменту космічних наук Турецького космічного агентства професором Ібрахімом Кучуком (Prof.Dr. İbrahim Küçük). Нижче наведені основні моменти зазначеного інтерв’ю.

Туреччина має певну інфраструктуру, можливості, а також відповідні екосистеми як у космічному, так і в наземному секторах. Однак для розвитку та координації обох секторів необхідно визначити пріоритетні напрямки та слідувати відповідно до поставлених завдань.

Серед сильних сторін Туреччини можна назвати досвід роботи з комунікаційними супутниками, певні досягнення в роботі з супутниками ДЗЗ, наявність супутника, що передає електрооптичні зображення, а також екосистеми, що включає університети, промислові організації та державні установи, яка ще не достатньо розвинена.

Туреччина прагне увійти до числа лідерів у космічній галузі, про що неодноразово заявляло вище керівництво країни, і завдяки створенню Турецького космічного агентства дослідження у цій галузі почали набирати обертів. На сьогоднішній день у країні налічується велика кількість завершених та поточних проектів космічних досліджень.

Професор привернув увагу до останніх досягнень Туреччини в галузі космічних досліджень, зокрема до нового комунікаційного супутника п’ятого покоління Türksat 5B, який за своїми технічними характеристиками є найпотужнішим у супутниковому угрупованні TÜRKSAT.

З виведенням на орбіту супутника Türksat 5B кількість активних турецьких супутників у космосі досягла 8, 5 із яких є телекомунікаційними. Завдяки своїм ініціативам у галузі космічних досліджень Туреччина увійшла до 30 країн світу, які мають власні супутники на орбіті Землі.

Очевидно, що Туреччина, яка бере участь у технологічній гонці, докладає серйозних зусиль, особливо у сфері супутникових технологій. Оскільки космос є міждисциплінарною сферою, дослідження та наявні можливості мають бути добре скоординовані. Важливе значення має створення Турецького космічного агентства, установи, яка координуватиме космічні дослідження в Туреччині, а також розробка Національної космічної програми (MUP).

Після рішення про початок співпраці в космічній сфері, прийнятого на 8-му саміті Організації тюркських держав (ОТД), що відбувся у Стамбулі 12 листопада 2021 року, 20 грудня 2021 року було проведено перше засідання глав космічних агентств ОТД на базі Азербайджанського космічного агентства (Азеркосмос) у Баку. На зустрічі були присутні делегації Туреччини, Казахстану, Киргизстану, Узбекистану, Туркменістану та Угорщини.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України