Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Туреччина планує запустити перший виготовлений у країні супутник зв’язку у червні

16 вересня Міністр транспорту та інфраструктури Туреччини Абдулкадір Уралоглу (Abdulkadir Uraloğlu) оголосив про плани запустити Türksat 6A, перший побудований у Туреччині супутник зв’язку, у червні 20224 року.

«Наш супутник зв’язку Türksat 6A зробить нашу країну однією з 11 країн у світі, які можуть виробляти супутники зв’язку», — заявив Уралоглу під час нещодавнього візиту на об’єкт Turkish Aerospace Industries (TUSAŞ).

Уралоглу проінспектував поточні проєкти в TUSAŞ і отримав детальну інформацію про Türksat 6A, який на даний час проходить процес інтеграції.

Однією з особливостей супутника є його розширена зона покриття, зазначив Уралоглу. «Супутник Türksat 6A надаватиме послуги в нових географічних регіонах, таких як Південно-Східна Азія, які не могли охоплювати попередні супутники Türksat», – сказав він.

Міністр також повідомив деякі технічні подробиці супутника Türksat 6A. Супутник призначений для роботи протягом 15 років і виготовлений з високим ступенем внутрішнього виробництва, що зменшує зовнішню залежність від іноземного супутникового та космічного сектору. Критичні компоненти, такі як бортовий комп’ютер, блок розподілу електроенергії, електричний пропульсивний двигун, паливний бак, блок управління вироблені у Туреччині.

Складання, інтеграція та процеси тестування супутника Türksat 6A здійснюються завдяки співпраці між компаніями Türksat, Defense Industries Presidency (SSB) і TUSAŞ.

Після запуску супутник, оснащений 20 транспондерами для виконання функцій зв’язку, буде розташований на геостаціонарній орбіті на відстані 35 786 км.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України