Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Туреччина планує відправити перший космічний апарат на Місяць у 2026 році

Туреччина планує завершити розробку першого космічного апарату за Програмою дослідження Місяця (AYAP) у межах Національної космічної програми у 2026 році та того ж року запустити його на орбіту Місяця.

Згідно з повідомленням Ради з наукових і технологічних досліджень Туреччини (TUBITAK), у рамках Національної космічної програми розроблені 10-річні плани, у підготовці та реалізації яких беруть участь Міністерство промисловості і технологій, Турецьке космічне агентство (TUA) та різні установи країни.

Програма AYAP, одна з перших 10 оголошених програм, спрямована на те, щоб зробити Туреччину однією з небагатьох країн, які присутні на Місяці.

І етап програми AYAP спрямований на дослідження Місяця з орбіти та встановлення першого контакту з місячною поверхнею, а на ІІ етапі передбачається м’яка посадка місяцехода на поверхню Місяця.

У рамках І етапу AYAP буде розроблено космічний апарат, який досягне орбіти Місяця, збере визначені наукові дані, а потім здійснить посадку на поверхню Місяця.

Вважається, реалізація цих планів підвисить міжнародну репутацію країни щодо розробки космічних систем та її здатність виконувати складні операції.

Програма AYAP планує розробку космічного апарату, який зможе працювати на місячній орбіті (на відстані 400 000 км від Землі), а також здійснити м’яку посадку.

На даний час завершено етап загального проєктування та виконується етап детального проєктування. У рамках цього укладено контракти на обладнання та комплектуючі з тривалими термінами поставки, а також завершено планування обладнання, яке буде використовуватися на льотній моделі космічного апарату.

Після виготовлення льотних зразків підсистем і обладнання, що входять до складу космічного апарату, буде проведена їх інтеграція на системному рівні з наступними екологічними (вібраційна, термовакуумна та електромагнітна сумісність) та функціональними випробуваннями.

Ці процеси планується завершити в 2026 році, і в тому ж році планується здійснити запуск апарату на орбіту Місяця.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України