Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Три німецькі компанії NewSpace запускають “Eva” – першу в світі мікрогравітаційну систему для біотехнологічних досліджень

18 жовтня три новаторські німецькі компанії NewSpace, Rocket Factory Augsburg (RFA), Yuri та ATMOS Space Cargo (ATMOS), оголосили про своє нове партнерство та запуск спільного комплексного сервісу для наукових досліджень в умовах мікрогравітації та розробки продуктів. Це цілісне рішення являє собою безпрецедентну та гнучку альтернативу лабораторії МКС і започатковує нове покоління досліджень мікрогравітації та, таким чином, прогрес у біотехнологіях, науках про життя та розробці продуктів.

Нова наскрізна послуга мікрогравітації буде доступна з 2025 року.

У цьому консорціумі компанія Rocket Factory Augsburg забезпечує послугу запуску, включаючи ракету-носій, інфраструктуру, логістику та оперативну стартову кампанію. RFA має забезпечити доставку капсули Phoenix компанії ATMOS Space Cargo разом з контейнером ScienceTaxi компанії Yuri на визначену цільову орбіту. Компанія також забезпечить інтеграцію космічної капсули Phoenix у свою ракету-носій RFA ONE.

Запуск місії планується здійснити з космодрому SaxaVord (раніше відомого як Shetland Space Center) на острові Анстр, найпівнічнішому з Шотландських островів, Велика Британія.

Компанія Yuri надає контейнер ScienceTaxi, який буде інтегровано в капсулу Phoenix компанією ATMOS Space Cargo. Завдяки своїм інноваційним рішенням у галузі біотехнологічних інкубаторів і біореакторів, компанія Yuri відповідатиме за проведення біотехнологічних досліджень і виробництва в космосі.

Компанія ATMOS Space Cargo відповідає за управління поверненням в атмосферу капсули Phoenix, яка містить контейнер ScienceTaxi компанії Yuri. ATMOS контролюватиме безпечне повернення капсули з низької навколоземної орбіти (LEO) на Азорські острови та виконуватиме вилучення контейнера після приземлення.

Йорн Спурманн, директор RFA заначив: «З “Eva” ми створимо унікальний глобальний сервіс, який дозволить отримати проривні знання в біотехнологіях і розробці продуктів. Клієнти отримують повне рішення від трьох експертів у своїх галузях, що дозволить їм зосередитися на своїй основній діяльності. Ми також особливо пишаємося тим, що можемо повністю забезпечити ланцюжок створення вартості з нашими партнерами в Німеччині. Це чудова ознака можливостей німецької індустрії NewSpace».

Марія Бірлем, генеральний директор компанії Yuri, заявила: «У цю нову еру освоєння космосу та комерціалізації Європа та Німеччина повинні не лише бути свідками, але й активно формувати майбутнє. Завдяки об’єднанню RFA, ATMOS та Yuri ми не просто прагнемо вирівняти умови гри з США; ми націлюємося на відкриття нових рубежів у комерціалізації LEO. Настав час Європі зайняти належне їй місце в авангарді космічних інновацій».

Крістіан Грімм, провідний інженер і співзасновник ATMOS Space Cargo, відмітив: «Ми раді створити першу повну комплексну послугу для біотехнологічних досліджень в умовах мікрогравітації та, таким чином, створити нові можливості для розробки продуктів на орбіті. З нашими партнерами Yuri та RFA ми виведемо німецьку індустрію NewSpace на передній край європейського космічного досвіду. Це стане поворотним моментом для доступної орбітальної науки та можливим зразком для комерціалізації космосу!»

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України