Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Thaicom замовляє у Astranis невеликий геостаціонарний супутник для запуску в 2025 році

Компанія Thaicom замовила невеликий геостаціонарний супутник у компанії Astranis, який буде запущено в 2025 році для забезпечення широкосмугового зв’язку в одних з найвіддаленіших і непідключених районів Азії.

Супутник Thaicom-9 надаватиме широкосмуговий доступ у Ка-діапазоні на позиції 119,5 градусів східної довготи на геостаціонарній орбіті (GEO), повідомив таїландський оператор 6 березня.

КА базується на тій же конструкції, що й чотири інші супутники масою 400 кг та розміром з пральну машину, які виробник із Каліфорнії планує розгорнути як частину місії Astranis Block-3.

До Thaicom-9 на ракеті, про запуск якої Astranis ще не оголосила, приєднаються два супутники для мексиканської телекомунікаційної компанії Apco Networks і один для Orbits Corp з Філіппін. Замовника для п’ятого супутника не розкрито.

Група з чотирьох супутників місії Block-2 має бути запущена протягом цього року на ракеті SpaceX Falcon 9, включаючи ще один супутник для Orbits Corp, два для компанії мобільного супутникового зв’язку Anuvu і багатоцільовий космічний апарат під назвою UtilitySat.

UtilitySat спочатку буде служити заміною Arcturus, першого космічного апарата Astranis, який зіткнувся з проблемами сонячної енергії після запуску в минулому році, щоб забезпечити широкосмуговий зв’язок над Аляскою для місцевої телекомунікаційної компанії Pacific Dataport.

Компанія Astranis нещодавно заявила, що збій компонента сонячної батареї на Arcturus було виправлено для майбутніх супутників, а космічний апарат Block-2 зараз знаходиться на етапі інтеграції та тестування після того, як їх запуск було відкладено минулого року.

Виробник керує супутниками, які він будує, і надає потужність через довгострокову оренду протягом їх проєктного терміну служби, який становить 8 років для частини Block-3.

Вбудоване програмне забезпечення дає змогу операторам перепрограмовувати космічний апарат і переміщувати пропускну здатність туди, де це потрібно.

Супутники також масштабуються, щоб забезпечити менші географічні території з цільовою смугою пропускання при менших витратах порівняно зі значно більшими геостаціонарними космічними апаратами, які зазвичай важать тисячі кілограмів.

Astranis планує розгорнути понад 20 супутників протягом наступних трьох років, повідомив співзасновник компанії Джон Гедмарк, що більше, ніж решта представників індустрії геостаціонарних комерційних супутників разом узяті.

Для досягнення цієї мети компанія прагне продовжувати збільшувати кількість супутників, запущених на одній ракеті.

На сьогоднішній день у Thaicom є чотири геостаціонарні супутники на орбіті: Thaicom-4, -6, -7 і -8, які забезпечують поєднання послуг трансляції та широкосмугового зв’язку.

Минулого року оператор обрав європейську компанію Airbus для створення ще одного орієнтованого на Азію космічного апарата Thaicom-10, запуск якого запланований на 2027 рік.

Thaicom-10 був першим супутником, який Thaicom замовив із програмно визначеним корисним навантаженням. Компанія Eutelsat погодилася орендувати половину пропускної здатності Ku-діапазону супутника на 119,5 градусах східної широти, що, за словами французького оператора, дасть йому додаткову пропускну здатність приблизно на 50 гігабіт на секунду над Азією.

Тим часом Astranis у лютому почала переміщувати супутник Arcturus на орбітальну позицію над Азією, закріплену за Spacecom, ізраїльським оператором супутникового зв’язку, щоб допомогти цій компанії вкластися у встановлені регулятором терміни введення цієї позиції в експлуатацію.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України