Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Супутники відстеження ракет компанії L3Harris пройшли критичний аналіз конструкції

Агентство протиракетної оборони (Missile Defense Agency, MDA) та Агентство космічного розвитку (Space Development Agency, SDA) МО США схвалили окремі проєкти супутників компанії L3Harris.

20 грудня компанія L3Harris повідомила, що супутник відстеження ракет, розроблений компанією для MDA, пройшов критичну перевірку конструкції, і компанія приступила до створення прототипу. Супутник призначений для програми Hypersonic and Ballistic Tracking Space Sensor (HBTSS). У січні 2021 року MDA підписало з компанією Northrop Grumman контракт на $ 155 млн, а з компанією L3Harris – на $ 121 млн на розробку прототипів супутників HBTSS для демонстрації на орбіті. Обидві компанії мають поставити свої супутники в 2023 році.

Ед Зойсс (Ed Zoiss), президент L3Harris Space & Airborne Systems, заявив, що останні події, такі як демонстрація Китаєм гіперзвукового планерувального літального апарату, «підвищують терміновість розробки засобів боротьби з гіперзвуком і сучасними загрозами маневрування».

Супутники HBTSS, оснащені інфрачервоними датчиками та орбітальними системами обробки даних, будуть розгорнуті на низькій орбіті Землі для виявлення та відстеження балістичних і гіперзвукових ракет. Це одна з кількох запропонованих систем в рамках майбутньої космічної архітектури МО США на низькій навколоземній орбіті.

Раніше цього місяця компанія L3Harris оголосила, що SDA також затвердило проєкт супутника компанії для угруповання Tracking Layer Tranche 0.

У жовтні 2020 року SDA вибрала компанії L3Harris і SpaceX для виробництва чотирьох супутників, щоб продемонструвати здатність виявляти та відстежувати балістичні та гіперзвукові ракети. L3Harris отримала контракт на $ 193 млн на виробництво чотирьох супутників Tranche 0, запуск яких заплановано на початку 2023 року.

MDA і SDA реалізують окремі програми для супутників відстеження ракет, хоча очікується, що Космічні сили США візьмуть на себе проєктування майбутньої архітектури. Комітети Конгресу США попередили МО США про необхідність уникати дублювання супутникових програм протиракетної оборони, а також висловили занепокоєння щодо дублювання між програмами Tracking Layer Агентства космічного розвитку і HBTSS Агентства протиракетної оборони МО США.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України