Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Супутникові знімки зафіксували вибух на китайському космодромі Цзюцюань

Через два роки після того, як вибух серйозно пошкодив стенд для тестових випробувань, схоже на те, що Китайська аерокосмічна науково-промислова корпорація (China Aerospace Science & Industry Corporation, CASIC) постраждала від ще одного вибуху під час вогневих випробувань ракетного двигуна на космодромі Цзюцюань, Китай.

Супутникові зображення показують ймовірні об’єкти випробувального стенду та очевидні наслідки шлейфу вихлопних газів в результаті вогневих випробувань на поверхні пустелі. По всій навколишній території можна побачити уламки, що обгоріли.

Зображення опублікував на X, соціальній медіа-платформі, раніше відомій як Twitter, Гаррі Стренджер, який використовує супутникові зображення для відстеження розвитку космічної галузі.

Дослідник виділяє кілька зображень до і після, використовуючи оптичні зображення Planet, ESA Sentinel і радіолокаційні зображення Umbra. Зображення допомагають встановити дату вибуху між 04:16 UTC 21 листопада та 03:21 UTC 22 листопада. У жовтні 2021 року на тих же об’єктах також стався вибух.

Вважається, що об’єкти знаходяться під управлінням CASIC, гігантського державного підприємства, яке займається обороною і космосом та є розробником твердопаливних ракет Kuaizhou. Інфраструктура, зважаючи на все, нагадує установку, створену в Цзюцюані дочірньою компанією CASIC.

Вибух стався далеко від пускової інфраструктури Цзюцюань і навряд чи вплине на іншу діяльність, пов’язану з пуском на місці. CASIC тим часом використовує транспортні пускові установки для запуску своїх ракет.

CASIC через свою дочірню компанію Expace керує парою твердопаливних ракет, відомих як Kuaizhou-1A, і Kuaizhou-11 більшої вантажопідйомності. Жодна організація не оголосила про вибух, і незрозуміло, як подія вплине на одну або обидві пускові установки. Компанія Expace заявила, що протягом останніх днів проводила перевірки якості продукції та здійснювала відповідні візити.

РН Kuaizhou-1A здатна вивести 200 кг корисного навантаження на 700-кілометрову сонячно-синхронну орбіту (SSO). Більша ракета Kuaizhou-11 може нести 1000 кг на 700-кілометрову SSO. Остання літала лише двічі. Перший запуск, у липні 2020 року, завершився невдачею. Другий політ, у грудні 2022 року, був успішним.

З 2017 року було запущено 22 ракети Kuaizhou-1A, дві з яких зазнали невдачі. Польоти як Kuaizhou-1A, так і Kuaizhou-11 очікувалися в четвертому кварталі року. Неясно, чи відбудуться ці запуски до кінця року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України