Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Супутникові оператори критикують створення «екстремальних» мега-угруповань

13 грудня в ході панельної дискусії у рамках Всесвітнього тижня супутникового бізнесу провідні світові супутникові оператори висловили своє занепокоєння хвилею заявок на величезні супутникові угруповання, стверджуючи, що необхідно зробити крок вперед і встановити правила для обмеження таких систем.

Найвідомішою у цьому контексті є подана у вересні до Міжнародного союзу електрозв’язку (ITU) заявка уряду Руанди, яка передбачала розгортання двох угруповань з 327 230 супутниками. На даний час Руанда має один супутник-кубсат розміру 3U RwaSat-1, який було запущено у 2019 році.

Також є приватні компанії, які подали заявки на великі угруповання. Так, Kepler, канадська компанія, що розробляє відносно скромне супутникове угруповання, подала через уряд Німеччини заявку на супутникове угруповання Aether з майже 115 000 супутників. 18 листопада компанія заявила, що ця цифра включає всі супутники з встановленим терміналом Aether, а не лише власні супутники компанії, проте ця кількість набагато більша, ніж усі діючі на сьогодні супутники на орбіті.

«З економічної точки зору, з точки зору надлишкової потужності, ці екстремальні супутникові угруповання не мають жодного сенсу», – сказав Мішель Азібер, заступник генерального директора Eutelsat. Системи, які вже активно розробляються такими компаніями, як Amazon, OneWeb, SpaceX і Telesat, а також високопродуктивні супутники на геостаціонарній орбіті вже забезпечують набагато більшу потужність, ніж прогнозований попит, стверджує він. «Якщо ви почнете подвоювати чи потроювати потужність, це не має жодного сенсу».

Викликає занепокоєння те, що деякі з цих запропонованих угруповань намагаються принаймні почати розгортання. «Ми ризикуємо мати повністю перевантажений космос», – сказав Азіберт. «Ризики зіткнення зростають експоненційно».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України