7 липня видання Intelligence Online повідомило, що проєкт угруповання супутників ДЗЗ BRICS (Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південна Африка), спрямований на те, щоб стати противагою очолюваному США альянсу Quad (США, Австралія, Індія, Японія), викликає політичний інтерес у таких країн, як Алжир і Єгипет, але стикається зі значними технологічними проблемами і дисбалансом інтересів країн-учасниць.
Проєкт, який був запропонований у 2015 році та офіційно почав реалізовуватися у 2021 році, базується на спільному використанні ресурсів країн, але можливості, що надаються кожним учасником, відображають їхні різні політичні погляди, які незбалансовані.
Китай, як фактичний лідер, пропонує застарілі супутники з меншою просторовою розрізненістю, тоді як Індія, Росія, Південна Африка та Бразилія пропонують супутники, які використовують китайські технології. Ця призводить до надмірної залежності від китайських датчиків і практичного інтересу Москви, Бразиліа та Преторії отримати доступ до даних своїх партнерів, а не ділитися своїми даними.
Амбіції проєкту також стикаються з проблемами через різні політичні цілі учасників, зокрема Москви та Пекіну. Операційна ефективність проєкту з точки зору програмування та обміну даними все ще обмежена, і низька кількість зображень, якими учасники обменювалися протягом першого року, демонструє це обмеження.