Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Супутникова індустрія перебуває на стадії зростання

Глобальна супутникова індустрія процвітає і на даний час домінує в космічній економіці, що швидко розвивається. У 2023 році та надалі очікується, що сектор збереже стабільне зростання.

В останні роки вартість створення та запуску супутників різко знизилася, що призвело до їх розгортання в рекордній кількості. За даними президента Асоціації супутникової індустрії (SIA) Тома Страупа, у 2022 році кількість діючих супутників на орбіті зросла більш ніж на 45% і склала понад 7 000.

Двома основними чинниками цього зростання стала зростаюча потреба в послугах мобільного зв’язку та дистанційного зондування Землі (ДЗЗ), від оптичних зображень до радарів із синтезованою апертурою (SAR), здатних проникати крізь хмарний покрив і бачити крізь темряву.

Найбільшим сегментом ринку, який найшвидше розвивається, є супутники зв’язку. За оцінкою консалтингової компанії з маркетингових досліджень Grand View Research (Сан-Франциско), у 2022 році розмір цього ринку оцінювався у понад $ 72 млрд, і очікується, що з 2023 по 2030 рік він зростатиме на 9,5% у рік.

Ще одна сфера космічних місій, яка швидко розвивається, це EO. Згідно з даними індійської дослідницької компанії Straits Research, до 2030 року ринок ДЗЗ сягне $ 13,6 млрд. ДЗЗ — це більше, ніж просто фотографії з космосу; цей потоп даних перетворює космічну економіку на міцного гравця у сфері економіки даних. Штучний інтелект може досліджувати цю величезну кількість даних, зібраних угрупованнями ДЗЗ, і формувати ідеї геопросторової аналітики – супутникові картографічні і геодезичні методи для аналізу Землі та людських суспільств. Геопросторові технології використовуються в усьому: від управління ресурсами та ланцюгом поставок до міського планування та розвитку.

Існує великий інтерес до використання супутникових даних у сфері сталого розвитку, особливо в Європі. Наприклад, у Штутгарті, Німеччина, де є багато виробництв важкої промисловості, якщо забруднення повітря перевищує певний поріг, виміряний супутниковими датчиками, міська влада забороняє рух більшості транспортних засобів, доки рівень забруднення не знизиться до прийнятного рівня.

Як і решта космічної економіки, розробка, виробництво та розгортання комерційних супутників є жорсткою конкуренцією. Не всі стартапи та компанії на ранніх стадіях виживуть, а тим більше стануть успішними. Ті, хто кидає виклик уже створеним підприємствам, матимуть спільні риси: вони будуть інноваційними та матимуть здорову схільність до ризику. Запуски космічних апаратів стали в чотири-десять разів дешевшими, ніж у попереднє десятиліття, і аналітики ринку очікують, що до 2030 року кількість супутників на орбіті досягне 58 000, тобто збільшиться майже в 10 разів. Компанії, які зможуть забезпечити життєвий цикл продукту від концепції до запуску, отримають важливі переваги, будучи першими на ринку. Співпраця, заснована на віртуальній моделі продукту та виробничому процесі, дозволить командам створювати стійкі ракети та системи зі швидкістю і точністю, необхідні для конкуренції.

Одним із найяскравіших провісників перспектив зростання супутникової галузі може бути вливання інвестиційного капіталу. «Ми бачимо, що космічні інвестиції справді окупаються, а це означає, що інтерес до всіх частин супутникової індустрії й надалі зберігатиметься», — сказала Морін Хаверті, віце-президент британської інвестиційної компанії Seraphim Space Investment Trust. «Загалом початкові інвестиції та інвестиції на ранніх стадіях залишалися життєрадісними в 2022 році і, ймовірно, залишаться такими в осяжному майбутньому».

Вона додала: «Кількість супутників на орбіті знаходиться на експоненціальній кривій і надасть багато можливостей як для стартапів, так і для інвесторів у найближчі роки».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України