Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Супутник відстеження ракет, розроблений корпорацією Northrop Grumman, пройшов критичну перевірку конструкції

10 листопада корпорація Northrop Grumman повідомила про завершення критичної перевірки конструкції прототипу супутника. Це означає, що Агентство протиракетної оборони США (U.S. Missile Defense Agency, MDA) підтримало технічний підхід компанії до процесу виявлення та відстеження балістичних і гіперзвукових ракет з низької навколоземної орбіти. Успішне проходження перевірки дозволило компанії продовжити розробку космічного апарату вартістю $ 153 млн, поставки якого заплановано на 2023 рік.

У січні 2021 року MDA вибрало компанії Northrop Grumman і L3Harris для розробки супутників-сенсорів, відомих як Hypersonic and Ballistic Tracking Space Sensor (HBTSS). Супутники HBTSS забезпечуватимуть безперервне відстеження та передачу сигналів для націлювання на ракети противника, запущені з землі, моря чи повітря. Вони є важливою частиною багатошарового угруповання супутників Overhead Persistent Infrared (OPIR), які можуть визначати теплові сигнатури для виявлення та відстеження ракет від моменту запуску по всій траєкторії їх польоту. Супутники HBTSS також призначені для відстеження загроз з майже глобальним охопленням за запитом інших систем OPIR, задовго до того, як ракети противника потраплять в поле зору наземних засобів оборони США.

Згідно з заявою компанії Northrop Grumman, наступним етапом розробки супутника стане проведення випробувань прототипу HBTSS на орбіті з метою демонстрації його здатності безперервно відстежувати й швидко обробляти дані датчиків про гіперзвукові загрози, а також ефективно передавати інформацію до командних центрів, щоб ракету можна було перехопити.

Довгострокова концепція HBTSS – це угруповання супутників, з’єднаних оптичними перехресними лініями зв’язку, які можуть забезпечити глобальне покриття, а також виявляти та відстежувати декілька цілей.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України