Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Супутник «Ресурс-П» №1 виведено зі складу угруповання після відмови бортової апаратури

Супутник ДЗЗ «Ресурс-П» №1, який пропрацював на орбіті на 3,5 роки довше за визначений термін, виведений зі складу угруповання через відмову його бортової апаратури. Про це повідомив ТАСС генеральний директор АТ «Ракетно-космічний центр «Прогрес» (входить до Роскосмосу) Дмитро Баранов.

«Наприкінці грудня 2021 року дійсно КА «Ресурс-П» №1 було виведено зі складу угруповання після восьми з половиною років роботи на орбіті через відмову бортової апаратури внаслідок вироблення ресурсу», – сказав він.

На даний момент, уточнив гендиректор підприємства-виробника супутника, на орбіті знаходиться космічний апарат «Ресурс-П» №3. На Землі – два таких супутники у різній стадії готовності. Зокрема, апарат «Ресурс-П» №4 зібрано та проводяться випробування. «За графіком робіт надходження бортової апаратури для цього КА очікується навесні. Дата запуску буде визначена, виходячи із термінів постачання», – повідомив Баранов.

У складальному цеху підприємства завершилося складання відсіків КА «Ресурс-П» №5 без низки систем. «Постачання апаратури для апарату очікується наприкінці літа 2023 року. Відправлення КА «Ресурс-П» №5 на космодром намічено на кінець 2023 року», – додав Баранов.

Довідково: супутник ДЗЗ «Ресурс-П» №2 був запущений у грудні 2014 року та виведений зі складу угруповання у листопаді 2018 року, на 1 рік раніше визначеного терміну експлуатації. Космічні апарати «Ресурс-П» призначені для високодетального, широкозахватного та гіперспектрального оптико-електронного спостереження за поверхнею Землі в інтересах Мінприроди, МНС, Мінсільгоспу, Росреєстру, Росгідромету та Росриболовства. Четвертий та п’ятий супутники «Ресурс-П» планується запустити за допомогою ракет-носіїв «Союз-2.1б» з космодрому Байконур. Також РКЦ «Прогрес» вже розпочав виготовлення перших супутників нового покоління «Ресурс-ПМ», які мають прийти на зміну апаратам серії «Ресурс-П». Апарати «Ресурс-ПМ» повинні будуть знімати з роздільною здатністю 0,4 м, тоді як у «Ресурс-П» камера знімає з роздільною здатністю 1 м.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України