28 вересня японська компанія Astroscale (має також філії у США, Великій Британії, Франції, Ізраїлі та Сінгапурі) заявила, що місія з огляду верхнього ступеня ракети на низькій навколоземній орбіті, як попередник його видалення, готова до запуску, але недавній невдалий запуск ракети-носія залишить її на землі на певний час.
Представники компанії Astroscale заявили, що космічний апарат ADRAS-J (Active Debris Removal by Astroscale-Japan – «Активне видалення сміття від Astroscale – Японія») побудований та готовий до місії наближення до верхнього ступеню ракети H-2A.
КА ADRAS-J вагою 150 кг має бути запущений на РН Electron компанії Rocket Lab і наблизиться до верхнього ступеня РН H-2A, що залишився на низькій навколоземній орбіті після запуску супутника ДЗЗ GOSAT у 2009 році. КА має наблизитися до ступеню довжиною 11 м і діаметром 4 м, оглядаючи його за допомогою камер з метою оцінки його для майбутньої місії зі зняття його з орбіти. Повна місія триватиме від 3 до 6 місяців.
ADRAS-J стане першим комерційним космічним апаратом, який наблизиться до об’єкта, який не співпрацює, і по суті є космічним сміттям.
Ця технологія використовуватиметься в майбутніх місіях зі зняття з орбіти об’єктів космічного сміття, що становлять особливу небезпеку для інших об’єктів через свою масу.
Місія ADRAS-J є першим етапом програми Commercial Removal of Debris Demonstration (CRD2, «Демонстрація комерційного видалення сміття») японського космічного агентства JAXA. Другий етап CRD2, контракти на який ще не укладені, передбачатиме відправку космічного апарата до цього ступеню для зняття його з орбіти.
Компанія Astroscale планувала запустити місію ADRAS-J у листопаді, але ці плани призупинено через невдалий запуск РН Electron компанії Rocket Lab 19 вересня, що призвело до призупинення майбутніх запланованих запусків. Rocket Lab проводить розслідування причини невдалого запуску і поки не повідомляла, коли вона буде готова повернутися до запусків.
Компанія Astroscale не розглядає альтернативні ракети-носії, віддаючи перевагу гнучкості, яку пропонує Rocket Lab на РН Electron.